• |
ide | kryesore

Berisha: Agjenti i vërtetë i Rusisë në vendin tonë është Edi Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
berisha

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, në një deklaratë për shtyp nga selia blu akuzoi kryeministrin Rama se po vepron si agjent i Kremlinit me projektin ‘Ballkani i Hapur”.


“Sot ka një konfrontim mes NATO-s , BE dhe Rusisë së Putinit, apo Putinit dhe aletatëve të tij.
Sot Shërbimet serbe ruse janë në sintoni të plotë në bashkëpunim të ngushtë. për tata që e vënë në dyshim po ju kujtoj deklaratën e Vuçiç që gjatë vizitës në Uashinton tha se Shërbimet më kishin njohur, shërbimet ruse, me tekstin e marrëveshjes që do të na servirej. Kjo nuk është risi. Putini i madh dhe i vogël, Rusia e madhe dhe e vogël, janë një realitet i pazgjidhshëm. jam jkkëtu sepse ka një projekt tjetër madhor për Ballkanin, projekt serbo-rus dhe ky është Ballkani i Hapur. Shqiptarët e dinë se ky projekt u mbështet para dy muajsh haptas nga Ministri i Jashtëm rus Lavrov. Ky projekt mbështetet po kaq verbërisht nga vasali i Vuçiçit në tiranë, Rama.
Më thoni, a nuk është ky një akt madhor i kërcënimit të sigurisë kombëtare?


Ata që kërkojnë agjenturë në bunkerë e tunele, problemi kryesor për Shqipërinë është në krye të qeverisë së vendit. Nuk është këtu çështja e akuzave të vjetra të lidhjes së tij atërore me shërbimet ruse, dosjen ‘Mitrokin’, apo lidhje te tjera familjare.

Rama po vepron si agjent i Kremlinit në Tiranë me projektin Ballkani i Hapur”, u shpreh Berisha.


69 Comments

 1. O Berish ti e di arsyen e vertet pse u shpalle non grata. Se nuk eshte thjesht pse ke vjedh, se te gjith kan vjedhur e vjedhin, po ti e di shum mir arsyen e vertet, po ti e ke zakon qe sulmon tjetrin me ato qe ben vet.

  1. Haha hajduti bertet kapeni hajdutin. Saliu dhe Meta jane spiun të Rusve dhe botes Skllave. Kures jevi i Erdogani, me një fjale Ed Rame Turke Erdoganit ështe spiune I botes islamike dhe Turqise kaqe e thjesht ështe.

  2. Fajin e ka.saliu!!

   Rama eshte agjenti i vertete rus, cdo veprim cdo nisme mosveprim cdo gje perputhet.
   Rama ka sponsor Soros. Sorosi i mbushi ojq ojf me ish at , femijet e administrates totalitare ne lindje te europes

   Te gjith ishat jane pjese e ojf ojq te rrjetit te soros . Ishat thjesht gjeten nje padron te dyte. Moska nuk i ushqente me dot, duhej.nje sponsor i ri. Soros e pa

   1. te rroj per ty qe meresh akoma me parti o militant. Un i kam dhjer me nje mut keta ish komunistat e djatht e te majt me koh

  1. Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandër Vulin, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Moskë, ka biseduar sot me ministrin e Punëve të Jashtme të Federatës Ruse, Sergej Lavrov, raporton RTS.
   Aleksandar Vulin tha se Serbia, e udhëhequr nga presidenti Aleksandar Vuçiq, “nuk e harron vëllazërinë shekullore dhe është i vetmi vend në Evropë që nuk ka vendosur sanksione kundër Federatës Ruse dhe nuk është bërë pjesë e histerisë anti-ruse”. njoftoi Ministria e Brendshme serbe.BTA
   Vulin gjithashtu theksoi se Sergej Lavrov është mik i sinqertë i Serbisë dhe popullit serb, duke shprehur mirënjohjen e madhe për Federatën Ruse “për njohjen konsekuente të sovranitetit dhe integritetit të Serbisë dhe mosnjohjen e shtetit të rremë të Kosovës”. Ai theksoi se Serbia është një vend i pavarur dhe e lirë ti zgjedhi vet miqtë e saj.

   Vulin shprehu keqardhje të thellë që ministri Lavrov, me vullnetin e vendeve të tjera, u pengua të vizitojë Beogradin në qershor, duke theksuar se ndalimi i vizitës zyrtare të ministrit Lavrov “shkel të gjitha parimet e së drejtës ndërkombëtare”. .
   Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergej Lavrov, nga ana e tij, tha se shteti rus do të vazhdojë ta mbështesë Serbinë në ruajtjen e integritetit territorial.
   Në takimin mes ministrave serb dhe rus, u theksua se Serbia dhe Rusia në kohë sfidash të mëdha kanë marrëdhënie të jashtëzakonshme diplomatike dhe bashkëpunim të suksesshëm dypalësh, pasi presidenti serb Vuçiq dhe ai rus Putin kanë marrëdhënie jashtëzakonisht të mira personale, tha Ministria e Brendshme e Serbisë. thuhet në një deklaratë për shtyp.

 2. Patriot i madh Berisha, ca gallate. Berisha qe eshte me Ameriken e me perendimin, po ce do qe Amerika e perendimi nuk eshte me Berishen. Amerika te shpalli non-grata sepse ka informacion per ato qe ke ber e me ata qe ke bashkepunuar, e di mir CIA se nga kush ke marr rrushfete e lojen e kujt ke ber.

  1. Fugshklymja tjeter… kjo e ka me moshen… e mer fuge e ke mbush lapsin me komuntues.qe i bejne llape bythes tende me.mut

 3. Turp ti vi kti berishes qe thot kto gjera . Rama vetem mir ka ber per kte vend kte berishen duhet ta denoni per shpifje

 4. Aty te ka ngec filmi o Sale. Cdo muhabet e cdo lajm qe del, ne nje menyr apo ne nje tjeter Rama e ka fajin. Ca tu bej Rama spiunave, Shqiperia eshte plot. Ti vet ke qen spiun, tani na doli spiun dhe Like floriri. Nqs ne kemi patur spiun qe na kan udhehequr, merre me mend ca bohet me keta spiunat e jashtem.

 5. Te kishe ber dicka te mir ne kohen tende hajd mo e do e mendonim per qe the po ti vetem krime e vjedhje ke ber ca mendon se po pyt njeri per ato qe thu ti.

 6. Gahahaha po lajmi tjeter ca do jet qe rama dhe putini jan vllezer se ngjajn nga forma kokes ahhahah po ik o sale se tka ardh ora

 7. ti je flliqesira me e madhe e ketij vendi o monster qe na ke vjedh e na ke vrare sa here te eshte dhene mundesia

 8. si nuk tu mbyll njehere ajo goje o sali . a se ke kuptuar qe ajo qe deshirojme te gjithe eshte te shporresh sa me pare nga ky vend

 9. Nuk ka me mut se rama, çoban i pabese! E kane ne gen pabesine çobenet, Berisha e njeh mire, ja nxjerr te palarat.

 10. SHYQYR QE E THE MOR SALE PO KETE UNE E KAME THENE KETU E 6-7 VITE I ARDHUR NGA NENURAT E PARISIT I DERGJEGJESUAR NE MENYREN ME TE MIRE PER KUNDRA SHQIPERIS KOSOVES KOMBIT SHQIPTAR DHE ME E KEQJA KUNDRA FAMILJES NE PERGJITHESI RRUGAC…..

 11. Shqiptaret dhe DASH e dine kush eshte agjenti serbise dhe Rusise o dordolec vucidoli Kjo eshte nje nga arsyet qe te shpallen non grata

 12. Bo bo patronazhistet në rjesht për klikime.Urdher partia gati ata.As pa asnjë diskutim që Rama është agjent rus.Eshte aq e thjesht per tu kuptuar që dhe një fëmijë e kupton.Halli është që skuptojne injorantët e dashakeqet që e ndjekin nga mbrapa!!!!

 13. Dosja Berisha kishte të bënte me një bashkëpunëtor të mirëfillte të sigurimit të shtetit dhe UDB-së. Dosja Rama ishte dosje përpunimi agjenturor që kryesisht lidhej me episodin e familjes Popa. Dosja e trete Metaj ishte një dosje që në gjuhën operative quhej dosja “Urithi’ që lidhej me angazhimin e një personi të caktuar në veprimtari zbulimi.Ky eshte agjent bisturia me dokumenta flet per te tjeret me lloqe kavaje,salih meta keni dokumenta nxirrini mos hani mut perdite

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.