• |
ide | kryesore

Refuzoi të përballet me vettingun, dorëhiqet gjyqtarja e Elbasanit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Elbasanit, kohët e fundit ka qenë një nga institucionet më të polemizuara, ku brenda një kohe 1 mujore nga radhët e saj janë larguar 3 gjyqtarë. Brenda një muaji nga gjykata e Elbasanit janë larguar 3 gjyqtarë. E fundit është gjyqtarja Miranda Konica (Çekrezi). Ajo ka paraqitur pranë Këshillit të Lartë Gjyqësor kërkesën për dorëheqje nga sistemi gjyqësor, kërkesë e cila është miratuar në datën 27 korrik të vitit 2022. Më herët nga Gjykata e Elbasanit janë pezulluar Taulant Tafa dhe Zamira Vyshka. 
2 Comments

  1. Ore meqe ra fjala ça po behet me vetingun? Pse me zvarritje kerrmilli ? Nuk duam lepur por te pakten beni breshken dhe jo hiç fare . Apo keni ndermend ta shtyni ne pafundesi , shto uje e shto miell ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.