• |
ide | kryesore

SPAK nis hetimet për Ilir Metën

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i SPAK Arben Kraja i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve një kopje të formularit të vetëdeklarimit të kryetarit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta.


Në kërkesën e SPAK, thuhet se Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimin e Organizuar po kryen hetime në funksion të një procedimi penal.“Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimin e Organizuar po kryen hetime në funksion të procedimit penal nr. 122 të vitit 2022.

Për nevoja të hetimit të këtij procedimi penal kërkojmë kopje të formularit të vetëdeklarimit në zbatim të ligjit nr. 138/2015 “Për garantimin e integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike” të dorëzuar nga ish-Deputeti i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Z. Ilir Metaj (Meta)” thuhet në kërkesën e firmosur nga Arben Kraja.4 Comments

 1. Ky kopil i kuq duhej hetuar dhe gjykuar per akuzat e floririt videos se 700 mije €.
  Plus gjithe atyre mekateve….
  Ky duhet denuar per marreveshjen e ngjalave me ramegonorrene ne 2013.
  Ramebushtra me kete pis dhe me lulekurven e kane zbrazure ramutistanin dhe e kane mjeruar.
  Faje ka Dr Berisha qe nuk i ka cuar me pushime te haklajt edhe keta dobiche kurvash.

 2. Në atë foto Berisha është ende nën dëshirat e tij që Ramiz Alia t’i falte qeverisjen e vendit.

  Ishte periudha e parë e rikthimit të riteve të besimit me rihapjen e objekteve të kulteve, të cilat për një pjesë të popullsisë, ajo e edukuan nën ateizëm, ngjanin si diçka ekzotike.

  Sot, pas 30 vitesh, Sali Berisha i është rikthyer faljeve nëpër teqe. Halli i non-gratës apo për të marrë pushtetin? Gjykojeni vetë!

 3. Po te shikosh dhe shkresen e SPAK , ka vene 2 emra mera dhe metaj.
  Pra nje ish president ish kryeminister qe akoma nuk e ka nje emer te fiksuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *