• |
ide | kryesore

Zgjedhjet në Itali, qëllohet me armë ndaj zyrës së deputetit

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Vetëm pak ditë para zgjedhjeve të përgjithshme në Itali, është qëlluar me armë në drejtim të zyrës së deputetit të njohur të zonës së Reggio Calabria, Francesco Canizzaro.


Mediat italiane bëjnë me dije se është qëlluar 3 herë në drejtim të zyrës së tij, por që fatmirësisht plumbat kanë kapur vetëm mobiljet dhe se nuk ka patur njerëz të lënduar. Ngjarja ka ndodhur vetëm 1 muaj para mbajtjes së zgjedhjeve të përgjithshme në Itali, të cilat do të zhvillohen në 25 shtator.


Francesco Cannizzaro është një figurë politike shumë e spikatur jo vetëm në qytet, por edhe në të gjithë provincën e Reggio.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *