• |
ide | kryesore

Elton John flet për duetin me Britney Spears

-Instant, Paparazzi, Slider

Elton John dhe Britney Spears publikuan duetin e tyre “Hold Me Closer” ditën e sotme.


Muzikanti, hodhi pak dritë mbi punën me Spears, 40 vjeç, si dhe rreth  konservatorit të saj që u detyrua të duronte për 13 vjet.


“Është e vështirë kur je i ri. Britney ishte e thyer. Unë isha i thyer,” tha John për Guardian.

Këngëtari i “Tiny Dancer” ka luftuar më parë me varësinë nga droga dhe alkooli dhe ka qenë esëll për më shumë se tre dekada.

“Isha në një vend të tmerrshëm. Unë e kam kaluar atë ndjenjë të thyer dhe është e tmerrshme,” vazhdoi Elton. “Dhe për fat të mirë, unë kam qenë esëll për 32 vjet .”

John rrëfeu se aftësia e tij për të kapërcyer sprovat e jetës në qendër të vëmendjes i mundëson atij të ndihmojë artistët e tjerë.

“Tani kam përvojën të jem në gjendje t’i këshilloj njerëzit dhe t’i ndihmoj sepse nuk dua të shoh asnjë artist në një vend të errët,” shtoi ai. “Shumë artistë, do të mendonit se do të kishin shumë vetëbesim, por nuk e kanë, dhe kjo është arsyeja pse ne dalim në skenë dhe marrim duartrokitje, dhe pastaj dalim jashtë skenës dhe ndihemi po njësoj .”

Babai i dy fëmijëve beson gjithashtu se regjistrimi i “Hold Me Closer” dhe publikimi i tij do t’i japë Spears “shumë më shumë besim sesa ka tashmë dhe ajo do të kuptojë se njerëzit në të vërtetë e duan dhe kujdesen për të dhe duan që ajo të jetë e lumtur”.

John më pas e etiketoi veten si një mentor për artistët e rinj e dhe deklaroi se brezi i ardhshëm mund t’i kërkojë atij udhëzime kur ata të kenë nevojë./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.