• |
ide | kryesore

Meta paralajmëron: Do të shkojmë në zgjedhje të parakohshme

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ilir Meta tha sot se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme dhe këtë opozita do ta bëjë të realizueshme në bashkëpunim me popullin e Shqipërisë.


“Do e realizojmë me bashkëpunimin e popullit, Rama do rrëzohet si e meriton, siç ndodhi kur la basketbollin, para një gjigandi me vendosmëri të përditshme për ti rikthyer fuqinë popullit dhe institucioneve”, tha Meta.


I pyetur në intervistën për FaxNews sesi do shkohet në zgjedhje, meta u përgjigj: “Jam i bindur që ekziston një vullnet i përbashkët për t’u kthyer fuqinë qytetarëve, primaret, referendumi janë shtylla të forta”.


15 Comments

  1. Primaret , referendumi janë shtylla të forta . Ok , por jo te vetmet . Jane edhe shume pika te tjera te rendesishme , ndoshta 20 – 30 pika te tjera qe jane po aq te endesishme per te mose thene me te rendesishme se primaret dhe referendumi . Nuk mund te ecete kuturu , ju duhet te pregatisni nje platforme , tja paraqesni miletit dhe pastaj mund te flitet per protesta . Nuk duam rrotacion , duam ndryshime radikale .

    1. Bo, bo, bo si qeke ti ???, gjeni ne fushen e ndertimit te shtetit, rrezik edhe Platonit ia kalon……..temen e semes!

  2. Dmth ne te pd do mbrojme meten tani. Po me fal leket me ne i ndau!??????!!! Kam frik se u pordh demokracia ne kete ket vend.

  3. zgjedhje te parakoheshme te pidhit te Fiqiretes dhe bythes se Rexhep Metes o kar me zile Do tja merrni ne goje Edi Rames ti dhe dordoleci i vucidolit

    1. Do ta rinisim gjyshen perseri tek semafori o gjakkurve
      Pregatit edhe ti minifundin se po se pate gati do te nisim pa breke fare o kurve e kuqe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.