• |
ide | kryesore

Dueti i Britney Spears dhe Elton John zë vendin e parë në iTunes

-Instant, Paparazzi, Pikante

Elton John dhe Britney Spears kanë publikuar duetin e tyre të shumëpritur, ‘Hold me Closer’.


Versioni i ri i ‘Tiny Dancer’ arriti menjëherë në vendin e parë në iTunes në 35 vende dhe mori vlerësime të larta, duke përfshirë edhe avokatin e Spears, Mathew Rosengart.


“Pas suksesit tonë të vështirë në largimin e babait të saj si konservator dhe më pas përfundimit të konservatorit, u përballa me pyetje se çfarë do të bënte Britney më pas”, tha Rosengart për Page Six.

“Përgjigja ime ishte e thjeshtë: “Për herë të parë në 13 vjet, kjo varet nga një person dhe vetëm një person: Britney.” Askush nuk duhet të habitet që projekti i saj i parë ishte një sukses i madh,” vazhdon ish-prokurori. “Siç e kam thënë gjatë gjithë kohës, Britney është një artiste brilante dhe person ikonë. Ajo ka kaluar shumë. Pavarësisht nga ajo që ajo zgjedh të bëjë më pas,  unë jam shumë krenar për të.”

“Hold Me Closer” është kënga e parë zyrtare e Spears që nga “Slumber Party”, e cila u shfaq në albumin e saj të vitit 2016, “Glory”.

Ekipi i artistes  ripublikoi “Glory” në vitin 2020 ndërsa ajo ishte në betejë ligjore për konservatorin e saj, nga e cila u lirua në vitin 2021 pasi e përshkroi atë si “abuzive”.

Edicioni luksoz i “Glory”  përfshiu tre këngë bonus, “Mood Ring”, “Swimming in the Stars” dhe “Matches” me grupin Backstreet Boys, asnjëra prej të cilave nuk mori promovimin e duhur.

Versioni origjinal i “Tiny Dancer”, ndërkohë, hapi albumin e John-it të vitit 1971, “Madman Across the Water” dhe u publikua si single vitin e ardhshëm.

Ndonëse nuk ishte një sukses i menjëhershëm komercial, duke arritur kulmin në vendin e 41 në Billboard Hot 100, balada është bërë një element kryesor në katalogun dhe koncertet live të John gjatë viteve. Ajo gjithashtu fitoi një vend në listën e Rolling Stone “500 këngët më të mira të të gjitha kohërave”./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.