• |
ide | kryesore

Kamioni del nga rruga dhe përplas turmën me njerëz, dy të vdekur e disa të plagosur

-Instant, Lajme, Planet


Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së shtunës, kur kamioni, me targa spanjolle, doli nga rruga në Zwingjincedik, rreth 30 km në jug të Roterdamit.
“Kamioni u përplas me një turmë njerëzish që merrnin pjesë në një Barbecue të organizuar në lagjen e tyre”, tha policia e Roterdamit në një postim në llogarinë e tyre në Twitter.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.