• |
ide | kryesore

Aksident në Turqi/ Përmbyset autobusi turistik, 5 të vdekur dhe 38 të plagosur

-Instant, Lajme, Planet

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi, ku raportohet se 5 persona kanë humbur jetën dhe 38 të tjerë janë plagosur. Një autobus turistik që transportonte turistë në rrethin Mudanya të Bursës u rrokullis në një park në İnegöl.


Autobusi turistik i përdorur nga Kenan Yiğit, që transportonte njerëz nga distrikti Tavşanlı i Kütahya në rrethin Mudanya të Bursës, doli jashtë kontrollit në vendndodhjen Kocayayla të rrethit İnegöl të Bursës, rreth orës 08:30 të mëngjesit të djeshëm.


Autobusi i cili u tërhoq zvarrë 20 metra, u përplas me një pemë dhe u ndal. Në aksident humbën jetën shoferi dhe 5 pasagjerë, ndërsa u plagosën 38 persona.

 

Të plagosurit u dërguan në spitale të ndryshme në Bursa dhe Kutahya.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.