• |
ide | kryesore

Bosi turk i kriptomonedhave shoqërohej nga 4 persona të tjerë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një ditë më parë turku i shumëkërkuar, Faruk Fatih Ozer, 28-vjeç, u arrestuar në një vilë luksoze në Drimadhes.


Sipas asaj që raporton Abc Neës, në momentin e arrestimit të tij, në të njëjtin ambient ndodheshin dhe persona të tjerë, ku katër prej tyre ishin 2 djem dhe 2 vajza, të cilët nuk janë arrestuar.


Të njëjtat burime konfirmojnë se për shtetasit të cilët ndodheshin nën shoqërinë e bosit turk të kriptomonedhave nuk ka pasur elementë që i implikonin, kjo ka qenë dhe arsyeja e mos shoqërimit të tyre.

Aksioni për kapjen e bosit turk u zhvillua nga Policia e Elbasanit, FAST Albania dhe Policia e Vlorës nën drejtimin e Prokurorisë së Elbasanit.

28-vjeçari turk u kap në një banesë në Himarë. Ai kërkohej nga Turqia për veprat penale “Krijimi i organizatës kriminale” dhe “Mashtrimi me pasoja të rënda”. Gjykata e Lartë e Stambollit ka lëshuar urdhër arresti në vitin 2021 ndaj Ozer. Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar laptopë, aparate celulare, karta bankash etj.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.