• |
ide | kryesore

Pas vrasjes aksidentale të kineastes, Alec Baldwin i rikthehet aktrimit

-Instant, Paparazzi, Slider

Alec Baldwin do rikthehet në aktrim këtë sezon në Broadway.


Një burim tha ekskluzivisht për The Post se aktori, i cili nuk ka luajtur që nga xhirimet tragjike të “Rust” vitin e kaluar, do të luajë në shfaqjen “Art” nga Yasmina Reza.


Alec do t’i bashkohenTony Shalhoub  dhe John Leguizamo, ndërsa fituesi i Tony, Matthew Warchus (“Matilda”), i cili vuri në skenë komedinë e mirënjohur në Great White Way në 1998, do të marrë pjesë si drejtor.

“Art” me gjasë do të hapet në pranverë në teatrin Shubert.

Shfaqja shënon punën e parë të Baldwin që nga vrasja fatale e kineastes, Halyna Hutchins në vitin 2021 gjatë xhirimeve të filmit në Nju Meksiko, i cili ndodhi ndërsa Baldwin mbante në duar një armë të mbushur me municion.

Zyra e Hetuesit Mjekësor në New Mexico arriti në përfundimin këtë muaj se të shtënat ishin një aksident dhe Baldwin pretendoi se ai nuk e tërhoqi këmbëzën. Një raport kontradiktor i FBI-së, megjithatë, tha se këmbëza duhet të ishte tërhequr nga Baldwin. Prokurorët nuk kanë përcaktuar nëse do ngrihen akuza./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.