• |
ide | kryesore

Berisha në kryesinë e PD: Shqipëria po zien, Tirana po vlon. Kur vjedh kryeministri…

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha në fjalën e mbajtur në Kryesinë e PD-së, deklaroi se urrejtja ndaj regjimit të Ramës ka kapur majat.


Berisha theksoi se Rama ka kthyer institucionet në sera të zyrtarëve hajdutë.


Sipas Berishës, Rama vjedh në mënyrë sistematike qytetarët e ndaj urrejtja qyrtetare ndaj regjimit të tij është e përligjshme.

“Sot Shqipëria po zien, Tirana po vlon, pakënaqësia dhe urrejtja ndaj këtij regjimi po bëhet gjithnjë më e papërmbajtur, gjithnjë e më e madhe. Kjo është plotësisht e ligjshme sepse çdo ditë e më e papërmbajtur bëhet makineria e vjedhjes dhe e plaçkitjes nga regjimi me në krye Edi Ramën i qytetarëve shqiptarë. Sot për fat të keq, institucionet e këtij shteti të mafies janë shndërruar në sera që përgatisin hajdutë zyrtarë. Kur e them këtë, e them jo për të injoruar se në administratën shtetërore ka edhe njerëz të ndershëm.

E vërteta është që në qindra firma në këtë administratë hidhen në dokumente, është e pamundur të gjesh një që është në përputhje me ligjin. Kjo ndodh sipas një ligji të njohur, kur kryeministri vjedh, vjedhja shndërrohet në system. Kur kryeministri del mbi ligjet, të tjerët me vrap i mbikalojnë ato. E transformuar në një makineri gjigande vjedhje dhe plaçkitje, asnjë mekanizëm zyrtar nuk mund ta ndalojë më këtë makineri. Vjedhja e pronës publike kulmon me aferat gjigande të portit të Durrësit dhe parkut të Butrintit.” – u shpreh Berisha.


25 Comments

 1. hahahaha per te qeshur sa hipokrit eshte sim und te thuher ka vjedhur dhe nga kush thuhet nga ky qe plus vjedhjes ka vrar dhe njerez

  1. sufllaqeeeeeee ooooooooooo sufllaqeeee Sala ka 10 vjet qe nuk eshte ne pushtet
   te rroje partia o i mavjosur

 2. Urrejtja ndaj regjimit të Ramës ka kapur majat, pothuajse po arrin ate te urrejtjes ndaj Sales !

  E nderkohe njerezit ankohen, por vazhdojne te mbeten pa alternative

 3. Ik mor majmun se ti je llumi me i madh i ktij vendi qe e cove shqiprin ne ket pik. Vodhe sa munde e e shkatrrove ket ven

 4. edhe ky kazani kishte ngel pa fol ik mor ti se ti ke mbaruar pun se ti sesi po rron cfare kerkon m po mduket do te shkosh ne burg

 5. ti vllai je shum i paster ti as nuk ke vjedh hic po mbylle ate gojen se je i pari qe duhet te futesh ne burg se te gjith e dine se cfare ke bere plak matuf

 6. Si ka mundesi qe etja pr pushtet ti ka erresuar syte dhe po ia fut edhe njerezve te tu per post mor i mjere edhe je me nje kembe ne varr

  1. Jeni te gjithe hajduta ,po Edvin rrota eshte mostra e most rave per te vjedhur ! Mjer ai popull ne duart r kujt ka rene!?

 7. Ja paskan qi robt patronazhistet, e myten Salen i rrujten karin me komente:))

  Boni noj pune ne adminsitrate se per ato ju mbajme me buke o ju qifsha mamkat nuk paguheni me shkrujt komente tere diten.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.