• |
ide | kryesore

Meta: Shikojeni me foto falsifikimin për të më akuzuar si spiun të Sigurimit të Shtetit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka publikuar sot pjesë nga njw dokument original nga Autoriteti i Dosjeve, ku del falsifikimi për ta akuzuar atë si bashkëpunëtor të Sigurimit të Shtetit.


Në konferencën për mediat, ai nxorri një deklaratë me shkrim dore të Filip Talos, i cili kishte tentuar të kalonte kufirin,  që mbante datën 9 mars 1990 dhe që ishte konfirmuar si autentike nga Autoriteti i Dosjeve.


Ndër të tjera në deklaratën e tij Talo shkruante se “Para rreth ndonjë 12-14 muajve edhe në vazhdim unë në biseda të ndryshme që kam zhvilluar me Ilir Muratin i kam thënë atij nëse do të dëshironte të vinte me mua jashtë shtetit…”

Murataj 1

Në letrën e tij Talo përmend emrin Ilir Murati si personi që ka folur për kalimin e kufirit.

 

Ndërkohë, Meta nxorri një tjetër dokument që është shkruar me makinë shkrimi ku nuk përmendet Ilir Murati por Ilir Metaj.

“Nga informacioni i T.O dt 2.3.1989 del se objekti Filip Talo i shprehet denoncuesit Ilir Metaj ndër të tjera se…”, thuhet në letrën që Meta deklaron se është e falsifikuar.

Murati 2


18 Comments

 1. E shikoni se çjane ne gjendje qe bejne keta te sektit mavi ? Kur ja bejne Metes e imagjinoni se çi bejne nje fakir fukarai ? Jane pjelle e eterve , jane pjelle monstruoze . Komunista , pa din , pa iman e pa atdhe . Thuaj komunist dhe i ke thene te gjitha sharjet e ofendimet e mundeshme .

  1. Ne cdo falsifikim e lene nga nje gjurme keta rilindasit. Te gjitha ë i kane shkruar e. Ë ti beje E te pushkatonte perbindeshi.

   1. Edhe letra pike e bardhe s-kan gjet dot letra modeli vjeter dhe kan perdorur letrat e tjera.

  1. Vdekshin idiotët, parrazitët, patronazhistët dhe neokomunistët! thotë:

   Kokëtrashët si puna jote nuk mund ta kuptojnë, se po të kishte pasur dosje Meta do tia kishin nxjerë në Komisionin Parlamentar që u ngrit për ta shkarkuar për president, por atëherë nuk mundeshin se Presidenti kishte tagrin tu kërkonte dosjen Autoritetit të dosjeve.

 2. Ramovici gropa e zeze e Shqiptarise, shikojeni ku po e ngre goten monopolisti tradhtar.

 3. Emmm po nqs ky dokument esht falaifiku nga ty me keto te dhena si i bohet apo dyfish spiun i korruptum e hajdut bashk

 4. Po keto jane rumpalla, Filip Talo eshte inspektor tatimesh tek DRT Tiranes, fare thjeshte SPAK-u, Kuvendi, Kryemavia e pyesin dhe i vihet kapak. Por spiuni eshte Ilir Murati nga Librazhdi aktualisht I punesuar prane postes Librazhd.

 5. O idiote me siper,
  Iliri eshte ai qe me video fare te qarte tha qe nuk jame une por nje tjeter Ilir.
  Iliri eshte ai qe nga Sali Berisha dhe deshmitare te tjere eshte akuzuar per vjedhjen e floririt te shtetit.
  Ke te besojme vidion, deshmitaret apo ju kafshet e pyllit!?

 6. Spiuni eshte Ilir Murati aktualisht I punesuar tek posta Librazhd. Por soak-u e ka te thjeshte Filip Talo aktualisht eshte inspektor prane DRT Tirane e pyet dhe e mbyll kete muhabet, por robqimet mavi e duan ta mbajne ne qarkullim si lajm, per te haruar katastrofen qe po jetojme dhe inceneratoret. Poshte diktatura neokomuniste e bllokqeneve.

 7. I paemer si ty vetem qente e rrugeve nuk kane emer, por edhe nje te mire e ke bashkia mavi qente pa emer dhe rrugace I ka sterilizuar si dhe ti, keshtu qe qofsh qen qofsh buce nuk shtohesh me, dhe ngordhja dalengadale po te troket ty dhe races se qenve mavi.

 8. vetem shpellaret dhe katunaret e cepanit mund te besojne ty i Ilir Floriri sec te therret non grata Qini njeri tjetrin ne bythe tani ne qelite e Recit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.