• |
ide | kryesore

Pishina e Irfanit, dosja e Metës dhe ruspat e një bande dallëndyshesh

-Instant, 1, Ide
jo

Një çetë bashibozukësh, me në krye një dallëndyshe të rikthyer, i janë vërsulur sot resortit “Prestige” të Irfan Hysenbelliut, që është njëkohësisht edhe botuesi i Panorama, Balkanweb dhe News 24. Kjo mësymje e shtetit vjen pas ruspave që prishën muret e këtij kompleksi disa ditë më parë, pas kontrolleve të shumta tatimore në të gjitha filjalet e këtij biznesmeni, pra në kuadrin e një sulmi fronal të shtetit.
Dua ta them që në fillim. Sa herë kaloja në rërën e bukur të plazhit të Golemit, gjithmonë më ka shqetësuar arroganca e ndërtimit të Irfanit, mënyra se si muret e larta u kishin vjedhur qytetarëve të drejtën për të vijuar rrugën përgjatë bregut dhe ndërtimi i stërmadh, natyrisht me lejen e qeverisë, i cili thyente një rregull që në zonën e Qerretit nuk mund të kishte ndërtime betoni mbi gjatësinë e brezit të pishave.


Lexo me tej:


Fadromat e Ramës në bizneset e Irfan Hysenbelliut (VIDEO)

Pra, për të gjitha këto, sot duhet të isha i lumtur që njerëzve po u rikthehej hapsira e munguar dhe se shteti ishte kujtuar për të mbrojtur publiken në dëm të një milioneri.

Por, fatkeqësisht nuk është aspak kështu. Madje mendoj se yryshi i tanishëm i qeverisë për të shkatërruar është shumë më i rrezikshëm se bashkëpunimi i saj i dikurshëm me biznesmenin, për të zaptuar.

Sepse në kohën kur shteti jepte leje për këto ndërtime, në kohën kur IKMT mbyllte sytë për privimin e qytetarëve për të ecur në bregun që i përket të gjithëve, Edi Rama drekonte me Irfan Hysenbelliun pikërisht në mjediset që po shkallmon sot (Foto poshte).

Në mediat e tij i jepej hapsirë pa fund, sa herë që ai donte, Taulant Ballës. Në ekranet ku ai qe pronar, ndërpritetj çdo emision dhe program, qoftë dhe kur Erion Veliaj dilte live për të lëshuar mufkën më të parëndësishme nga goja. Gazetat dhe TV-të e Irfanit ishin politikisht të pranueshme kur ato mbështesnin fushatën e Bashës, kundër “non-grata-s”, atë të Rilindjes për të kapur FSHF-në dhe atëherë, ndërtimet që sot po shkallmohen si të paligjshme, lartësoheshin arrogante dhe të paprekshme buzë Adriatikut.

Ende sot mbetet mister se ç’thyerje ndodhi mes biznesmenit dhe Edi Ramës, kur mediat e të parit filluan të botojnë skandale për drejtuesit e tatimeve dhe të doganave dhe menjëherë çeta e bashibozukëve u vërsul kundër objekteve që i kishte lejuar dhe mbrojtur prej vitesh. Ditët e fundit ishte një sekret publik që fadromat do ia behnin për të prishur një nga pishinat e kompleksit “Prestige”. Madje zëra brenda kupolës konfirmonin se ish drejtori i IKMT, u shkarkua ngaqë nuk e mori përsipër këtë aksion dhe aty u rikthye dallëndyshja e preferuar e Ramës, që është e aftë të mbajë gjithçka mbi trup.

Dhe pikërisht këtu, kjo histori që nuk ka të bëjë fare me Irfan Hysenbelliun, por me të gjithë ne dhe me shtetin arbitrar që kemi mbi kokë, ngjan si dy pika uji me atë që po zhvillohet kundër Ilir Metës. Deri dje, spiuni i sotëm I.M. ishte bashkëkryetari i koalicionit qeverisës, aksioneri i 1 milionë shuplakave që rrëzuan regjimin e Berishës, madje atij i ishte falur edhe video- përgjimi i Dritan Priftit, pasi sipas Ramës, fajin nuk e paskësh pasur njeriu por sistemi.

Por, sapo u pozicionua kundër kryeministrit, ai u bë menjëherë, i lajthitur, qesharak, me fjalor të pakontrolluar, pastruesh parash për lobim, shkelës i rëndë i kushtetutës. Porsa morën urdhërin nga Kongresi i PS-së: “gjithë Shqipëria e do Metën në burg”, dallëndyshet e SPAK filluan çështje kundër tij, ndërsa dallëndyshet pa autoritet të dosjeve, zbuluan papritmas nga një email anonim, pikërish ditën që Meta u rikthye në politikë, se ish presidenti kishte punuar për sigurimin e shtetit tre dekada më parë. Sikur mos mjaftonte ky inskenim qesharak, parlamenti ndërmori menjëherë nisma ligjore pët t’i ndaluar atij rikandidimin dhe drejtimin e forcës së vet politike.

Dokumenti i sigurimit i fallcifikuar/ Çfarë pretendon Meta

Pra, mjafton hipokrizia e padurueshme e këtyre dy fabulave për të kuptuar se problemi ynë sot nuk është as tek zaptimet e Irfanit, as te e shkuara e Metës, as ata të cilëve u prishen shtëpitë tek 5 maji apo unaza e re, se gjoja kanë ndërtuar pa leje, në një qytet ku vija e verdhë po shtyhet pafund dhe ku copa nga parku i liqenit po kafshohen përdhunshëm prej atyre të cilët mediat i kanë vënë në shërbim të qeverisë.

Halli ynë real është me një shtet personal që po fashistizohet përditë. Me një administratë që mbyll sytë për zbatimin e ligjit, kur t’i i vardisesh Edi Ramës dhe turr ruspat në emër të tij, kur dikush i del kundër. Me një tufë dallandyshesh, në IKMT, në SPAK, në çautoritetin e dosjeve, në tatime, që shtegtojnë kuturu sipas humoreve të çekuilibruara të autokratit që i jep urdhra. Pa zgjidhur punë me një regjim si ky, askush nuk do çlirohet dot, as nga garniturra përreth tij, që sa herë duhet na shitet si e bardhë dhe herën tjetër si e zezë.

©Lapsi.al


72 Comments

 1. Lideri suprem talibani i pare i katundit te Albanistanit per keto kamikaz te verber, ne krye te agjensive shteterore, ka nevoje ne menyre qe:

  te arrestoje ke te doje ai,
  te prishi cfare te doje ai,
  te ndertoje cfare te doje ai,
  te hetoje cfare te doje ai,
  te mendojne cfare te doje ai,
  te degjojne cfare te doje ai,
  te shohin cfare te doje ai,
  te lexojne cfare te doje ai,
  te shijojne si te doje ai,

  e ne fund mos te ankohen por te falenderojne.

  1. Sa kohe shesin votat per nje thes miell, mire ben tjua fuse edhe nga pas (se nga para jua fut Arben Ahmetaj).
   Shume mire jua ben.
   S`keni pare gje akoma!

  2. Bushat, leni opinionet, por nigjo popllin…… Ja kan bo mir atij kapterrit qe na ka blloku pedonalen, e nuk shkon dot robi nga krahu tjeter se i ka bo prit Irfani.
   Gjith durrsakt thone, mire mo ja boni atij kopilit……
   Nuk na duhet hic cfare pazaresh u prishen. Inshallah prishen pazaret edhe me te tjere qe kane zaptu token dhe ranen e popllit dhe rrafshohen per toke te gjitha ndertimet me leje miku…..

 2. YMER GELBAZA KELLIRA ESHTE KAPUR NE KAMERA DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER RESORTIT ‘PRESTIGE’,PRANDAJ TE GJITHE E TALLIN ZAGARIN E MJERUAR POSHTERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUAL YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER GELAZA KELLIRA DHE MUHAMED VELIUT ME BREKE ‘BALLKANI HAPUR’ PO JA FUSIN KARIN NE BYTH EDI RAMES ALEXANDER VUCIC DHE DRITAN ABAZOVIC

 3. Ku piet Partija jone heroike per di Irrfoner!

  Ne u kemi treguar vendin imperialisteve ruse dhe amerikane, e jo me disa fshatunareve te Shijakut!

  T’rroje partija dhe miqesia me titistet!

 4. ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU KANE NJE PYETJE PER ZAGARIN YMER GELBAZA KELLIREN?! thotë:

  YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT,SE PO TE TALLIN TE GJITHE DUKE BREDHUR SI ZAGAR I MJERUAR DHE VETMUAR NEPER SHQIPERI

 5. Leja është një leje me kusht, ku thuhet qartësisht se dokumenti i lejes së ndërtimit do të jepet vetëm pasi tē plotësohet dokumentacioni tekniko-ligjor dhe të paguhen taksat përkatëse.

  Asnjëri nga kushtet nuk është plotësuar dhe sot zoti Irfan Hysenbelliu i detyrohet shtetit dhe qytetarëve kthimin e sipërfaqeve të zaptuara si edhe borxhin financiar nga mospagimi i taksave.Kelyshi i agjenteve salih metaj te paguaj te gjitha taksat

 6. Ore Fatos Nano hengri dhe piu dhe kur desh te ikte i dhane faturen mbi 1 milion leke.Ai i pagoi por te nesermen erdhen tatimet ,higjena,lejet e ndertimit etj etj ushtare te qeverise dhe pse sepse per here te pare i thene Paguaj nga xhepi yt.
  Fundi dihet.
  Saliu nga inati i Rames prishi hyrjen tek zogu i zi qe kushtonte mbi 1 milion dollare dhe qe sot eshte faqja e zeze e qarkullimit.Po nuk behet njeri Saliu,ngelet Sali.
  Nikoll Lesin e rrahen, dogjen e bene pleh dhe Nikolla akoma i lepin qeverise .
  Paret e qeverise jane qyl fare.Edhe Irfan radisti e perdredh sinjalin qe eshte mesuar dhe i duket vehtja shtet.
  Rama eshte Ram nga trute dhe nga punet,por te pakten nuk te vret si te thuash te le te hash mut tere diten .
  Irfani duhet te paguaj se kurre nuk ka paguar.
  Irfan mos harro se radist ke qene dhe ne Shqiperi ashtu ngelesh psh djali i radistit,familja e radistit,gazeta e radistit etj etj

  1. Vdekshin idiotët, parrazitët, patronazhistët dhe neokomunistët! thotë:

   O rrotë kari, rama mbase nuk të vret me plumb, si individ, por po vret një komb. Me ramën për 15 vjet vetëm rrotat ekarit si ti do të mbeten në këtë vend, e ju do të jeni skllevërit modernë të ramës se ashtu doni të jeni.

 7. ANDI BUSHATI ARMAND SHKULLAKU DHE FATOS LUBONJA TALLEN ME YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRES I MBAN GOJA ERE MUT BYTH FARE PRANDAJ NUK I OFROHET ASNJE FEMER SE TE QELBE ZAGARI

 8. YMER GELBAZA KELLIRA INFO:NUK ESHTE GREG KRISTAQ RAMA BABA I ZAHOS POR ESHTE ALEXANDER VUCIC… thotë:

  ALEXANDER VUCIC JA DERGOJ NJE PALE BREKE DJALIT TE TIJ ZAHOS ME LOGON ‘ OPEN BALLKAN’

  1. Ok Bushat! Ç’ fare duhet te beje populli per te shpetuar nga kjo zgjedhe e tradheti e qenerise qeneferikare???

 9. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DUKE E SHIKUAR SOKOL BALLEN DUKE MASTUBON LIVE NE SKYPE thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT MUHAMED VELIUT CAR BOLIT, KOL SALLAKU SKYPE

 10. Perse “dallandyshet” e Rames pranojne te trajtohen si top futbolli dhe cfare i detyron te firmosin gjithcka, madje edhe te kundaligjshme?!

  Mos valle KM zgjedh nje kategori njerezish, mundesisht pa personalitet, per t’i nenshtruar e perdorur kaq lehte.

  Dallandyshet e qeverise me keto sjellje ulin figuren e gruas ne politike dhe i bejne dem emancipimit te shoqerise

 11. Edvini I Zi asht kundra kapitalistave edhe xhvillimit kapitalist .Edvini I Zi asht kundra medjave djathta edhe opinjonistave konservator djatht qy e kritikojn ramen edhe vuqiqin e rams.rama ik

  1. Jo i paemër, por i pa tru! I shkreti ti, pat mbetë kapitalizmi me e ndërtue ti e shtazët e Saliqenit komunist e sekretar partie!
   Ik more hup e vrit veten!

 12. Kjo qeveri Rama e ka ndihmuar Irfanin per te zaptuar, kjo qeveri Rama i shkon Irfanit per t’ja shkaterruar. Sepse Irfani duhet te ishte Ushtar mediatik i qeverise Rama e jo ndryshe. Fiks ajo qe ndodh me Ilir Meten :
  – I perplas socialistet ne gardhin e kryeministrise me 21 janar 2011 me videon Meta-Prifti
  – Pas 2 vitesh (2013) me personazhin e videos ndan pushtet dhe e zgjedh Kryetar Kuvendi
  – Ne 2017 ky pushtet Rama e voton Ilir Meten si President Republike
  …dhe pastaj ne Korrik 2022 kur Meta le Presidencen per ti bere opozite Ram-qeverise, del se paskesh qene Spiun Sigurimi, dhe paska fshehur financime per lobime partie jashte vendit, pikerisht ne ate vit 2017 kur e zgjodhen President !!!

   1. Një person i shpallur i padëshiruar jo vetëm me votën e shqiptarëve, por edhe me shkrim dhe me gojë nga dy prej shteteve më të qytetëruara dhe më demokratike në historinë e njerëzimit, nuk i shkitet Shqipërisë dhe shqiptarëve. Një tjetër person, marifetçi bashkëtingëlloresh, që ndryshon identitetin papritur, me shkrim dhe me gojë, në dritë të diellit dhe në sy të gjithë botës dhe shqiptarëve, nuk i shqitet Shqipërisë.

 13. E Andi Bushati e.Shaje anatemoje Berishën sikur ai ishte e keqja e madhe.Tani flet për Ramën.Mire bën por pak respekt për Berishën që akoma ja lëshon ndonji fjalë.Berisha nuk krahasohet me këtë capacul.Ai ishte autoritar por kushtet ishin të tilla.E akuzon për 21 Janarin por besoj tanimë ti je ndërgjegjësuar që Rama është strumbullari i viktimave të asaj dite e që është fatkeqësia më e madhe e këtij vendi.

 14. -Edhe Edi esh ber pre e te tjereve tani, strategjisve, carteleve, sedres- lakiriqe-Ballkan etj Zor se i terheq Zari me..

 15. Nje tulle me terper ne kalane e shemtirave qe politka 32 vjeçare ndertoje .
  Nje tulle me teper ne murin e turpit qe sekti mavi dhe i gjati ine ndertuan ne keto 10 vite .
  Nje tulle me teper ne shtepine e marrezise qe keta politikane duan te na lene trashegimi .
  Nje tulle me teper ne marrezine e nje te marri qe nuk njeh as familje e as atdhe .

  Edhe xhungla ka ligjet e saja .
  Ne nuk jemi as xhungel , por rast specifik per tu studiuar .
  Do ti lejojme akoma qe na terheqin prej hundesh ne marrezine e tyre ?
  Do ti lejojme akoma qe na terheqin drejt humneres se marrezise se tyre ?
  Do lejojme akoma qe nje i marre te marros nje kombe te tere ?

  O Shqiptar te mire , shembeni kete mur turpi te ndertuar nga politika antishqiptare e 32 viteve .
  O Shqiptar te mire , mos lejoni qe nje i marrosur per para dhe pushtet te marros nje komb te tere .
  O Shqiptar te mire , eshte detyrim hyjnor mbrojtja e familjes dhe e atdheut . Eshte detyrim hyjnor garantimi i sigurt i se ardhmes te femijeve te tuaj , prandaj vini veton ndaj kesaj politike por sidomos ndaj ketij te marri qe per para’ dhe pushtet po e degdis çdo dite e me shume kete vend te mrekullueshem drejt humneres .

  Shqiperia e Shqiptareve !
  Vdekje tradhetareve !

 16. Ceshtja eshte kur je me mua thyeje ligjin, kur sje me mua te shkaterroj. Po hapesiren publike Irfani nuk e zuri sot.

 17. Si ka mundesi qe keto marrezi ndodhin ne kulmin e sezonit dhe aq me tepr kur resorti ishte plot e perplot? Pse ndodh gjithmone keshtu ? Çemer ti veme o pallosh ? Apo tani tu ngref ty dhe ne duhet ta shkrefim? Ok . Por ki kujdes kur te na ngrefet neve se pastaj do zesh malet me ulerima .

 18. Pse nuk u prishen keto pishina par nje , dy apo pese viteve? pse tani ? O pallosh keshtu do vazhdosh? Ne rreze te veshit e ke o leurush .

 19. ANDI BUSHATI I KERKON FALJE YMER GELBAZA KELLIRES -IR YMER KUR TE SHQELMUAN ATA BURRAT NE KOKE DHE KOQE UNE TE NDIHMOVA -TE SHURROVA NE SURRAT PER TE TA LARE GJAKUN NGA SURRATI thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA ANKOHET PSE ANDI BUSHATI NUK JA KA PERKUJTUAR YMER GELBAZA KELLIRES KUR E SHQELMUAN CUNAT PROBLEMATIK TE PAGUAR NGA EDI RAMA PER PUBLIKIMINBE DOSJEN E KRISTAQ RAMES KUR KRISTAQI JA PALLOJ GRUAN EDI RAMES DHE E SOLLI JE JETE GREG KRISTAQ RAMEN

 20. projekti nga një firme amerikane dhe mbrojtja që i ka bërë atij Uashingtoni, e bëjnë edhe me kontradiktor qëndrimin e Berishës. Ai thotë se flet ne emër të mbrojtjes së interesave të dibranëve. Ndërkohë që në kohën që ishte kryeministër, edhe ai kishte një projekt për hidrocentralin e Skavicës.

  Me të vetmin ndryshim: që kompleksin do ta ndërtonin francezët.Shpellkare e cecene ne mbrojtje te oligarkut irfan qe ka dhjere ne nje poc me agjentet salih metaj,shkoni lepijani bythen irfanit tani

 21. YMER BUSHATI TALLET KE YMER GELBAZA KELLIREN,BILES E PYET YMERIN KUR E KA FUT KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT, SE NGORDHI ZAGARI DUKE MASTURBUAR ME FOTOT E ARMINES SE ZENIT TE BABIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE MUHAMED VELIUT DHE PASTAJ FUTJA KARIN NE BYTH EDHE CARI BOLIT DHE KOL SALLAKU SKYPE-s

 22. Një standard i dyfishtë kriminal i shtetit, ku asnjëri nuk ka siguri për të ardhmen. Te lejon te ndertosh apo të prish bisnesin sipas qejfit, si të zgjohet sulltani i kokainës Rama.

  Për ata që e votuan, e shikoni çfar bëtë?! Pse ju kujtoni se jeni imunë nga këta të çmendur?! Prisni prisni se s’ja keni dëgjuar këngën akoma ketyre satanikëve! Kur vjen puna keq, këta ja fusin njëri tjetrit.

 23. ANDI BUSHATI TALL KEQ ZAGARIN E MJERUAR SHQELMUAR POSHTERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUALISHT YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  BUSHAT QKA MENDONI CILIT I MBAN GOJA ERE MUT YMER GELBAZA KELLIRES KUR JA FUSTE LLAPEN NE BYTH SALI BERISHES ,APO TANI KUR PO JA LEPI BYTHEN EDI RAMES

 24. Ja prisni sa te vije ne fuqi dyshja Vrases-Hajdut dhe do ta shihni rrjepjen.
  Jo video por me presh ne dore ta kapesh Meten ai thote s;jam un e por nje tjeter qe me ngjan.
  Irfani te paguaje se kurre nuk ka paguar dhe ato pordhet e turizmit tja tregoje ndonje radisti te gardes.

 25. FATOS LUBONJA TALL KARIN ME ZAGARIN E MJERUAR SHQELMUAR POSHTERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUALISHT YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER MENDOJE ZENI I BABIT ESHTE NE SHTRAT ME ARMINA MEVLANIN LAKURIQ KURSE JU YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE MUHAMED VELIUT

 26. ANDI BUSHATI E TALL KEQ ZAGARIN E MJERUAR SHQELMUAR POSHTERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUALISHT YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA DO JA FUS KARIN NE BYTH SONTE MUHAMED VELIUT ME BREKE TEREJA DHURATE NGA ALEXANDER VUCIC ME LOGON ‘BALLKANI I HAPUR’

 27. Titulli ” Pishina e Irfanit, dosja e Metës dhe ruspat e një bande dallëndyshesh ” i sakte dhe kush e kupton shkaku i barbarizmes se resortit ishte hakmarje e verber e rames.Qendrimi i Robert rakipllarit ne emisjonin OPEN te Eni Vasilit nje dite me pare,ne anen e Metes dhe kundra rames e beri ramen te beje kete veprim sa shtazarak aq dhe barbar, sa te cmendur aq dhe psikopatik te hakmeret aq ganibaliste .Se rama i do kundershtaret dhe kritiket si perversi i bashes i pafytyri erion sulo.Si historie e nje gojdhane shqiptare te nje psikopati te asaj kohe qe i kishin perdhunuar nenen dhe ai u hakmor dhe vari dhe pushkatoi gjithe meshkujt e fshatit.Shteti shqiptare eshte ne doren e nje psikopati skizofrenik.Skizofreni rama vrau per rakipllarin gjithe resortin me godina me vepra arti me turiste shqiptare dhe te huaj dhe tmeroi gjithe bizneset se ky psikopat kur e ze ilaci mund te beje tmere te paigjimanushme.

 28. Irfan paguaj se Meta te ha mutin.
  Paguaj Irfan se ke kohe akoma,mos u hiq si i persecutors.
  Shteti nuk je ti Irfan,as Meta dhe as balashi i pjerdhur.Paguaj ose sekuestro.

 29. YMER GELBAZA KELLIRA EDHE KUR MASTUBON NGA KARI I RRJEDH QELBESIRE DHE MUT ME QIME NGA BYTHA E FRROK CUPIT HAHA

 30. Vetë Berishës i është ndaluar hyrja në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA për dyshimet se ai është i përfshirë në korrupsion – pretendime që ai i mohon.

  Ai ka raportuar se Britania e Madhe e ka akuzuar atë për “marrëdhënie me grupet e krimit të organizuar dhe kriminelët që paraqesin rrezik për sigurinë publike në Shqipëri dhe Mbretërinë e Bashkuar” dhe se ai ishte i gatshëm t’i përdorte këto lidhje” për të çuar përpara ambiciet e tij politike”

 31. ANDI BUSHATI TALLET KEQ ME YMER GELBAZA KELLIREN I CILI SHKRUEN KETU TE LAPSI.al KUJTOHET SE YMER GELBAZA KELLIRA SE KA FUT KARIN NE PIDH ME VITE E VITE HAHH thotë:

  YMER IN FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT,MUHAMED VELIUT ,SKENDER MINXHOZIT DHE CAR BOLIT

 32. Bashkohem me Bushatin.
  Ngushellimet e te gjithe Shoqates per mbrotjen e teatrit.
  Me ne eshte dhe Monika ,mbahu Irfan se na ke Ne.
  Hic mos paguaj ,se asnje spaguan.
  Mbahu Irfan se edhe turistet nga Vora dhe Peshkopia jane shume te revoltuar.
  Mbahu Irfan se edhe klubi i notit bretkose eshte me ty.

 33. FATOS LUBONJA I KUJTON YMER GELBAZA KELLIRES KUR E SHQELMUAN ANDI BUSHATI E SHURROJ NE SURRAT thotë:

  YMER KUR TE SHQELMUAR NE KOKE DHE KOQE ANDI BUSHATI TE SHURROJ NE SURRAT HAHA HHAHA

 34. Akoma nuk ke paguar Irfan?
  Pret qe Bushati te marri rruspen apo OKB te merret ne seance plenare.
  Ka dy dite qe nuk ngeli puntor dhe kamarier duke na treguar se si hoteli eshte perdorur nga qeveria,por Irfan ke marre pirate
  Irfan paguaj,boll me karlliqe

 35. FATOS LUBONJA ,ARMAND SHKULLAKU KANE NJE PYETJE PER YMER GELBAZA KELLIREN?,YMER KUR E KA FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT? APO DO TE NGORDH KESHTU DUKE MASTURBUAR SE ZAGAR I MJERUAR DHE VETMUAR?! thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH TAO PALLES,MUHAMED VELIUT DHE FRROK CUPIT

 36. Duhet te marrin fund keto maskarada . Duhet te marre fund sjellja e politikes si pashallare te ketij vendi .
  Duhet te marrin fund padrejtesite . Duhet ndeshkim , duhet ti trgohet vendi kurvave te politikes .

 37. ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA,POLICIA E KAPI YMERIN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE DUKE JA LEPIR KARIN MUHAMED VELIUT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT

 38. “Meta në një megaaferë shumë milionëshe korruptive”/ Berisha 7 vite më parë, thirrje Kryeprokurorit: Heto aferën CEZ-DIA e lidhjet me Ismailajn,nje kar shpellkar me lart kerkon akoma revolucion,por si loqja e majte e salihut nuk ka kush e ben revolucionin,agjentet dhe spiunet salih metaj nuk kane bythe ta bejne kete revolucionin qe ti shpellkar kerkon

 39. Por që të vazhdojë në lidhje me krahasimin e pishinave të Irfanit me djegien e redaksisë më të madhe shqiptare në këto 31 vite, më duhet të kujtoj se asokohe gazetarit Alfred Peza, shikasit e pushtetit të kohës, i shpuan krahun me bajonetë. Dhe me njërin krah të gjakosur ai bëri artikullin në gazetë.

  Asokohe shpia ime u hodh në erë nga policia sekrete dhe vetëm Zoti më shpëtoi familjen.

  Asokohe u arrestuan kryeredaktori i KOHA JONE, Aleksandër Frangaj dhe zv/kryeredaktori Martin Leka.

  Asokohe gazetarit të “KOHA JONE”, Aleksandër Çipës i futën bajonetën në trup njerëzit e pushtetit.

 40. AREESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA POLICIA E KAPI YMERIN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PY TE ARMINA MEVLANIT- thotë:

  ANDI BUSHATI ARMAND SHKULLAKU DHE FATOS LUBONJA TALLEN KEQ ME ZAGARIN YMER GELBAZA KELLIREN

 41. Lexova nje shkrim te nikoll lesit ku ne analizen e tij do tu tregoj shqiptareve se dhuna ndaj gazetes se koha jone dhe pronarit te shume mediave irfan hasanbelliu nuk eshte e njejte.Po zoti lesi nuk eshte e njejte po por ne tjeter direkshen.Ju ishit nje grup konspiracionistesh si grupet guerile komuniste.Ju zoti lesi kishit nje platform te te perpiluar dhe orkestruar nga qarqet shoviniste greke dhe kete e dine te gjithe shqiptaret,ndofta nje gje e kane edhe sot nje dilem qe nikoll lesin se konsideronin dhe as sot se konsiderojne antishqiptar ne interes te verber te qarqeve shovinoiste antishqiptare,ku ne vecanerishte rama dihet nga te gjithe qe eshte nje agjent grek dhe nga 13 deri me sot mendojne se eshte rekrutuar nga sherbimet agjenturore serbo-ruse.Mos harro veprimet terroriste qe u bene nga revoltat tuaja dhe perkrahesit tuaj ne shqiperi ne ato vite konspiracioni kundra qeverise berisha ku kish nga ata qe pasi i vrane shikasit ju pinin gjakun dhe turma brohoriste sikur te ishin ganibale Tani krahaso veprimet tuaja terroriste ndaj qeverise se brishte dhe pa pervoje te berishes me veprimet q sic e thua ti ske fakte dhe per nua sdo i gjesh kurre,ka bere irfan asanbelliu ndaj rames dhe qeverise se tije qe po hakmeret rama.. Kjo eshte si nata me diten.Ky eshte ndryshimi.Ndryshimi eshte se berisha pavaresishte se smundi donte te shpartallonte nje grup konspiracionistesh te orkestruar nga qarqet antishqiptare greke qe organizuan 97 dhe morren me terror pushtetin dhe po e mbajne me masaker cnjerzore,zgjedhore ,shkaterim te kushtetutes dhe falimentim total te shtetit,,dhe rama jot po terrorizon mediat dhe bizneset shqiptare qe skane asnje lidhe me armiqte shekullor te kombit shqiptare greqi-serbi-rusi dhe asnje konspiracion kundra rames.Ne nuk presim qe ti te shash ramen apo te dalesh kunder rames se pakti jot me te dhe ata qe permend ti si te persekutuar te berishes se pare e te dyte te revoltave tuaja antidemokracise te 92-96 idine te gjithe qe juka lidhur per fyti dhe nese ndonje nga ju nxjer konspiracionin tuaj ju bene juve tradhetare dhe pasojat do jene shkratrimtare per ju.Nese baze e shfrytezon perkrahjen ndaj rames me miljonat qe i ka dhene dhe jep qe e dine gjithe shqiptaret,per ty ka dyshime se fakte te hapura ska.prandaj z lesi ty te damkos lidhja jote me kryengritesit ortodokso-komunist te kohes se djegjes se gazetes tuaj.Marja e pushtetit nga rama me 2013 te nxori edhe ty lakuriq.Ke ca koh qe po del me analiza ne mbrojtie te rames dhe shume shqiptare ne bisedat shoqerore te tyre thone se ty po te detyrojne te dalesh ne mbrojtie te rames.Diktatura komuniste po istalohet nga rama ne shqiperi kete e ka te qarte cdo shqiptare,por qe rama te fuste edhe metodat cnjerezore te ish diktatures de jure te 45-90 ku te mobilizonte me dhune dhe shantazhe te kamufluarit e tyre kur jua kerkon nevoja te mbrojne veprimet e tyre terroriste si kjo ndaj resoltit,nuk do ta mendonim.Dhe dyshojme z lesi se ti ose je pjese e rames dhe grupit te tij terroriste dhe antishqiptare ,pse je i lidhur prej fyti nga ta dhe te perdorin si i burgosur i tyre.Trego se sje pjese e teroristit rama ske lidhje me terrorin e tijndaj shqiptareve,ose vazhdo ne mbrojtie te rames dhe terrorit te tij ndaj shqiptareve dhe mbaj ne kurizin tend njollen e tradhetise.

  1. Ti je rrot kari dhe terra eshte Shqiptar i vertete . Ju kurvat e kuqe vini partine para atdheut .Kina nonen , india gjyshen

 42. Aq i prekur duket sa i ka numëruar dhe një herë gjithë të zezat e Berishës, përfshi arrestimin e Frangaj, gjymtimin e përjetshëm të një gazetari, sulmet me dinamit në shtëpinë e tij dhe shantazhet e përditshme të ShIK dhe marrjen e “çmimit” si një nga “10 armiqtë botërorë të Lirisë së Shtypit’ nga Sali Berisha.
  Byroisti i fundit i foltores se salih metaj ky shpellkari Terra po i ben lepirjen e fundit spiunit e agjentit salih metaj,para se ky te ngordhi perfundimisht dhe te shpetoje shqiperia

 43. ANDI BUSHATI E TALL ZAGARIN E MJERUAR SHQELMUAR POSHTERUAR YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT MUHAMED VELIUT DHE BERAT BUZHALES

 44. U bënë pesë ditë që në shtëpinë e Irfan Hysenbelliut, për veshët e gjithë publikut, po buçasin fjalët se ‘të kam dhënë një drekë këtu o Edi Rama!’. “Deputeti” që ndenji në hijen e pishave për drekën e Irfanit, ende nuk ka ardhur të fusë gishtat në fyt mu aty në rrënjët e pishës, e t’i thotë: “Na, ta lashë këtu drekën, mor vëlla!”.

  Të gjithë ne që dëgjojmë historinë e drekës, jemi bërë të shkojmë te pisha e t’i themi “Na Irfan, edhe drekat tona, na!, ça kemi ngrënë deri tani, merri”, veç na lë të qetë.

 45. YMER MOS SHKRUEJ KETU TE LAPSI.al PO IK FUTJA KARIN NE TAO PALLES DHE LAL DHJERIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE FRROK CUPIT SPARTAK BRAHOS EDI RAMES DHE ALEXANDER VUCIC DHE BATON HAXHIUT

 46. Saliu flet per identitein e Vicidolit, jo te Tiranes! Saliu kurre nuk u civilizua! Si nje provincial klasik Saliu, mbeti i tille, pavaresisht se Partia e beri doktor,kardiollog, doktor te udheheqjes me te larte, e beri sigurims e beri sekratar partie! Ata, qe e njohin, tregojne se nuk di as te qendroje apo te haje si nje njeri i qyteteruar! Saliu flet per identitetin e Tiranes!

 47. Është rikthyer sërish këto ditë nga mbështetësit mediatikë të Berishës dhe Metës, e ashtuquajtura teoremë e “luftës finale”. Një term i nxjerrë nga refreni i “Internacionales”, që e konsideron këtë luftë finale si “vendimtaren mbi dhe”. Po ka kohë që për “botën e re” i kanë rënë për shkurt dhe madje komunistët më të zellshëm të Kinës ose janë bërë kapitalistë, ose hanë e pinë me ta, si këta “radikal chic”-ët tanë në resortin e Irfanit

 48. Sali Berisha “mbolli” vdekjen dhe hakmarrjen, me shkatërrimin e shtetit dhe shpërndarjen e armatimeve dhe municioneve.

  Shqipëria sot numuron mbi 20 mijë të vrarë (prej 1997) nga armët e rrëmbyera nga depot e ushtrisë dhe policisë, plagë e madhe sociale e cila ka gjasa të mos mbyllet kurrë. Ai që shkatërroi shtetin sot kërkon rikthimin në pushtet. Ai që rrëmbeu me ligj dhe vendim qeverie milionat e shqiptarëve nga piramidat në 1996

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.