• |
ide | kryesore

Sulmi ndaj ‘Prestige Resort’, turistja: Shqipëria nuk ndryshon

Lajme, Të fundit

Me tone të forta dhe shumë e indinjuar, një turiste shqiptare që kishte ardhur nga Itali për të pushuar në ‘Prestige Resort’, është shprehur kundër qeverisë Rama.


Ajo tha se ishte turp që Shqipëria nuk ndryshonte kurrë dhe se skena të tilla ndodhnin në mes të sezonit turistik, shkruan balkanweb.com.


“Është turp që Shqipëria nuk ndryshon kurrë me këto skena. Mund ti bënin kur të përfundonte sezoni. Nuk vjen asnjë kështu në mes të sezonit. Turp t’ju vijë. Duhet të shihni dhe kushtet e njerëzve që të punojnë. Nuk i lë njerëzit që të punojnë, të jetojnë.”, tha turistja shqiptare që zgjodhi ta thoshte mesazhin e saj mes italishtes dhe shqipes.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.