• |
ide | kryesore

FOTO/ Fundi i një legjende, Serena Williams e mbyll e përlotur me tenisin: “Jam gati të bëj mamanë”

-Instant, Sport

“Faleminderit babi, e di që po më shikon. Faleminderit mami. Zoti im, faleminderit të gjithëve që kanë qenë me mua gjatë këtij udhëtimi të jashtëzakonshëm, i cili zgjati vite, dekada”. Këto janë fjalët prekëse të Serena Williams, e cila pas njëzet e pesë vitesh karrierë, 73 trofesh dhe 23 slam të fituar, i dha lamtumirën botës së tenisit.


Legjenda amerikane luajti ndeshjen e fundit në US Open dhe u mposht në tre sete nga australiania Ajla Tomljanovic, duke e mbyllur me “lot gëzimi” karrierën e saj. “Kam treguar se jam ende e aftë të luaj në një nivel të lartë, por jam gati të bëjë mamanë, për të eksploruar një version të ri të vetes”, përfundoi Williams.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *