• |
ide | kryesore

“Për kë po qeveris Rama?”, Jorida Tabaku: 1 në 3 shqiptarë jetojnë me më pak se 5 dollarë në ditë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka sulmuar ashpër qeverinë ‘Rama’, ndërsa pohon se Shqipëria është në krizë të thellë. Tabaku tha se sot një litër qumështi kushton 200 lekë sa një litër nafte. Sipas demokrates, 1 në 3 shqiptarë jetojnë me më pak se 5 dollarë në ditë.


REAGIMI I TABAKUT


Shqipëria është në krizë.
1 litër qumësht sot kushton 200 lekë, një litër naftë sot kushton po aq.
35% e shqiptarëve janë në një krizë të thellë energjetikë.
1 në 3 shqiptarë jetojnë me më pak se 5$/ditë.
Familjet tona kanë fuqinë blerëse më të ulët në rajon.
Kriza energjetike pritet të thellohet edhe më shumë.
Inflacioni pritet të rritet njësoj si varfëria në tavolinat e secilit prej qytetarëve.
Çfarë ofron qeveria për t’i paraprirë krizës?
a. Ligji për Amnistinë fiskale dhe penale për “çunat e Londrës”
b. Ligji për Pasaportat e Arta për oligarkët dhe pastrimin e parave
c. Hapjen e Lojrave të Fatit për interesat klienteliste të qeverisë.
Askush nuk ka dëgjuar politika për lehtësimin e krizës;
a.0 politika fiskale për uljen e taksave sidomos tek karburanti
b. 0 politika për çlirimin e tregjeve nga monopolet
c. 0 politika për uljen e shpenzimeve për PPP-të dhe koncesionet.

Për kë qeveris Rama?


28 Comments

  1. Një person i shpallur i padëshiruar jo vetëm me votën e shqiptarëve, por edhe me shkrim dhe me gojë nga dy prej shteteve më të qytetëruara dhe më demokratike në historinë e njerëzimit, nuk i shkitet Shqipërisë dhe shqiptarëve. Një tjetër person, marifetçi bashkëtingëlloresh, që ndryshon identitetin papritur, me shkrim dhe me gojë, në dritë të diellit dhe në sy të gjithë botës dhe shqiptarëve, nuk i shqitet Shqipërisë.Mos harroni qe dhe salih metaj e kane pelqyer kete qe sot ju shpellkare e quani Sorre e lulushit

  2. Nuk guxon te shkruash nje mendim se dalin patronazhistet me fjali te njejte por te perseritur nga emra te ndryshem e te rruajne karin . Mos i lejoni keto prostituta se na e shpifen . nuk guxojme te hapim nje lajm se turren mizat patronazhiste pas mutit me nje fryme .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.