• |
ide | kryesore

Zelensky: Forcat ukrainase po përparojnë kundër rusëve në jug, pushtuesit po largohen nga Krimeja

-Instant, Arkiva, Planet

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është shprehur se tha forcat ukrainase po përparojnë dhe se janë drejt “çlirimit të të gjitha tokave tona, të gjithë popullit tonë”, pas fillimit të kundërofensive kundër rusëve në jug.


“Forcat e Armatosura të Ukrainës, inteligjenca jonë, shërbimet speciale tashmë po ndërmarrin hapat e nevojshëm për këtë”, tha Zelensky, duke shtuar: “Të gjithë mund të shohin se pushtuesit tashmë kanë filluar të ikin nga Krimeja. Kjo është zgjedhja e duhur për të gjithë ata.”


Presidenti ukrainas gjithashtu falënderoi edhe luftëtarët e batalionit të 63-të të brigadës së 103-të të mbrojtjes territoriale” të cilët çliruan një vendbanim në rajonin e Donetskut.


2 Comments

  1. Degjoni ju o varikarsa. Ku i gjeni keto lajme o bolet e tredhura te Sorrosit. Ukraina la 2000 te vrare dhe u shuan batalionet. Ruset u terhoqen dhe i futen me kurth Ukrainasit dhe atje i asgjesuan. Na cat karin me fitoret e Ukrainasve po ju keni te droguar se fitore eshte kur i merr toka pushtuesit dhe jo lur te merr. Rusia ka marr mbi 25 perqind te territorit Ukrainas dhe plani eshte ti marr 80 perqind

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.