• |
ide | kryesore

Kryeministrja e Serbisë mbërrin në Mitrovicën e Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, ka arritur në Mitrovicë të Veriut. Kryeministrja u prit atje nga përfaqësues të Listës Serbe, subjektit më të madh politik të serbëve të Kosovës, si dhe nga përfaqësues të institucioneve që punojnë në sistemin e Serbisë. Paraprakisht u mblodhën edhe punonjës të institucioneve që financohen nga buxheti i shtetit serb.


Kjo është vizita e parë e Bërnabiqit në Kosovë prej se është zgjedhur kryetare e Qeverisë serbe, në vitin 2017. Brnabić do të vizitojë Akademinë Shpirtërore, qendrën e IT-së, manastirin Banjska, familjen Radosavljeviç në Leposaviç, si dhe kantinë e verës Lakićević në fshatin Kutnje. Më 2 shtator, autoritetet e Kosovës lejuan vizitën e saj, në përputhje me Marrëveshjen e Brukselit për vizitat e ndërsjella të zyrtarëve politikë.1 Comment

 1. Silleni kete zonjushen te ambasada e korese se veriut te rruga Elbasanit.
  Se mos i kepusin ndonje llape me kimete shurren dhe ndonje perverse tjeter nga vathi i haremit mavi….
  Dhe te qetesohen pak gjakrat.
  I gjati tu’a mbaje kandilin Bashke me vuqiqken.
  Edhe sorro juniori te behet arbitri i llapes.
  Pise perverse.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *