• |
ide | kryesore

FOTO/ Ferrari ngjyroset me të verdhë në Monza: imazhi, një iniciativë për 100 vjetorin e cirkuitit italian

-Instant, Sport

Ferrari po përgatitet të dalë në pistë me një pamje të veçantë për Çmimin e Madh të Italisë që zhvillohet këtë fundjavë në Autodromo Nazionale di Monza. Fasada e makinave, kostumet e garave dhe kaskat e pilotëve Charles Leclerc dhe Carlos Sainz do të kenë të gjitha prekje të verdha për të festuar origjinën e markës me një ngjyrë që është pjesë e historisë së Ferrarit. F1-75 do të ketë disa pjesë të verdha, me ndërhyrje të zeza. Ndryshimet e planifikuara vetëm për këtë garë do të jenë të dukshme në krahun e përparmë, rreth aureolës, në mbulesë dhe në krahun e pasmë, ky i fundit karakterizohet edhe nga logoja me të famshmen ‘F e gjatë’ me të verdhë në sfond të zi dhe e njëjta gjë vlen edhe për kostumet e garave të pilotëve.Që në fillimet e skuderisë në vitin 1929 dhe, më vonë, kur u themelua kompania e makinave 75 vjet më parë, Enzo Ferrari zgjodhi të verdhën, e cila së bashku me blunë është një nga ngjyrat e stemës modeneze. Për të karakterizuar emblemën e kompanisë, pastaj, është simboli i Kalit të Shfrenuar me brez trengjyrësh në krye. Është një look shumë i veçantë për të festuar një rast shumë të veçantë, 100-vjetorin e cirkuitit të Monzës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *