• |
ide | kryesore

Putin: Rusia nuk ka humbur asgjë nga operacioni në Ukrainë

-Instant, Arkiva, Planet

Presidenti rus, Vladimir Putin është shprehur se Rusia nuk ka humbur në luftën e saj në Ukrainë.


“Nuk kemi humbur asgjë dhe nuk do të humbasim asgjë. Fitimi ynë kryesor është forcimi i sovranitetit tonë. Ne nuk filluam në aspektin e operacionit ushtarak, por vetëm po përpiqemi ta përfundojmë atë”, ka thënë Putin gjatë seancës së zhvilluar në Forumin Ekonomik Lindor në Vladivostok.


Nga ana tjetër SHBA beson se Rusia po përballet me mungesa të mëdha në personelin ushtarak pas luftës në Ukrainë. SHBA gjithashtu thekson se Rusia po kërkon të tjera mënyra për të përforcuar trupat ushtarakë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.