• |
ide | kryesore

Vdes edhe autori i dytë i masakrës në Kanada

-Instant, Lajme, Planet

I dyshuari për sulmin me thikë në Kanada që la 10 të vdekur dhe 18 të tjerë të plagosur ka vdekur pasi u kap nga policia, thonë zyrtarët. Policia tha se Myles Sanderson, 32 vjeç, u arrestua në një autostradë në provincën e Saskatcheëan të mërkurën pasdite pas ndjekjes së policisë. Ai kishte vjedhur një automjet nga jashtë një prone.  Policia u vu në ndjekje ndërsa Sanderson u largua me shpejtësi 150 km/h.  Pas minutash ndjekjeje, blutë arritën ta vënë në pranga.


Menjëherë pas arrestimit të tij, Sanderson u dërgua në një spital në Saskatoon, ku u shpall i vdekurLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.