• |
ide | kryesore

Vrasja e Pjerin Xhuvanin, shtyhet seanca gjyqësore ndaj Arbër Paplekaj

Lajme, Të fundit

Seanca gjyqësore që ishte parashikuar të mbahej sot ndaj Arbër Paplekaj është shtyrë pasi nuk ishte i pranishem në sallën e gjyqit vetë Paplekaj. Ende nuk dihen arsyet e mos prezencës së tij. Mësohet se në salle ishin te gjithe dëshmitaret, drejtuesit e Policisë dhe efektivët të cilët ishin të pranishëm më 21 prill kur u vra Pjerin Xhuvani. Seanca është shtyrë ne datë 14 shtator .


Kujtojmë se në 25 prill 2021, Paplekaj (shoqëruesi i kreut të listës së Partisë Demorkatike, Gazmend Bardhi) qëlloi për vdekje me armë zjarri Pjerin Xhuvanin.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.