• |
ide | kryesore

Partia e Lirisë: Shikoni si ndryshoi Veliaj gjurmën e unazës që klientët e tij të ndërtojnë pallate

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sekretari Organizativ i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari ka akuzuar Erion Veliajn se ka ndryshuar qëllimisht gjurmën e Unazës së Madhe në zonën e Kodrës së Priftit, për të liruar territore që të ndërtojnë pallate klientët e tij.


Braimllari shkruan se ky është një skenar, ku po goditen qytetarët, të cilët më pas të largohen nga Shqipëria.


Reagimi i Endrit Braimllarit: 

Banoret e Kodrës së Priftit, segmenti Shkozë-Kodra e Priftit po përballen me pabesinë më të madhe të Erion Veliaj.

Gjurma e segmentit qëllimisht është spostuar duke rrezikuar shembjen e mbi 40 banesave.

Arsyeja është e qartë prishen banesat e banorëve për ti varfëruar, dëshpëruar dhe larguar nga vendi dhe lirohet territore për pallate shumëkatëshe të klientëve të Erion Veliaj.

I njëjti skenar në emër të zhvillimit të Qytetit goditen pabesisht qytetarët e pafajshëm.

Qytetarët në emër të zhvillimit nuk kanë ndërtuar aty nga viti 1991 deri në vitin 2022 për ti lënë mundësi zhvillimit por Erion Veliaj sposton gjurmën dhe shkon tek banesat e qytetarëve sepse nuk ka interes zhvillim, por shkatërrimin ekonomik, psikologjik dhe shpopullimin e familjes në Tiranë.


10 Comments

 1. Vallai po u votua prape Veliaj, perfundimisht ky popull ka marre fund. Rama fitoi , jo me dhune por me vote,nja 10 pale zgjedhje. Veliaj po pergatitet te fitoje zgjedhjet e radhes.Dhe me e keqja eshte se parate e termetit te para 3 vitesh, po i perdorin akoma sot per fushate elektorale.e do i perdorin edhe kush e di edhe per sa zgjedhje te tjera ne te ardhmen.Ca po beni o njerez. po keta monstra edhe me dhune duhen rrezuar e jo me t’u japesh voten akoma.

  1. Fik bitha e shqepure eshte i pathyeshem.
   Eshte bithe tunel treni….
   Lere pastaje kur behen te gjitha rruspiet mavi bashke ….
   Keto jane gonorre pjelle bolshevikesh dhe shitse buke brigadiere te perdhunuara ne zboor.

   1. Po ca i pathyeshem mo, po u nisem me kete mendje qe ai eshte i pathyeshem dhe sfitohet ndaj tij, e kote te vazhdojme. Po te jete i pathyeshem nuk investon gjithe ate energji per propagande dhe imazh. Ai dhe Rama edhe vete cuditen se si duke qene aq hajdute dhe me 1000 te zeza, prape se prape votohen. Edhe vete ata jo vetem qe nuk shpresonin se do fitojne me ndonje gare elektorale, por sikur ishin dorezuar dhe po benin vjedhjet e fundit deri sa tu mbaroje mandati.Ama kur dalin robt dhe u japin prape voten, nuk eshte me faji i tyre. Kane bere aq shume skandale sa vetem 10% te tyre t’ua kujtosh popullit cdo dite. ai bashke me ate tjetrin, sdo kishin shans te fitojne as 20%. T’i sulmojme pra duke ia kujtu skandalet dhe jo te dorezohemi e t’i leme fushe te lire,se boll kane vjedhur e kane vrare, te pangopurit

  2. Nuk ka gje me e rende te prishin banesen te lene ne qell te hapur kush e ka provuar e di c do te thote . Nje termet ra dhe u quajte katastrofe natyrore sot po prishen me qindra shtepi nga dora e njeriut dhe askush nuk mban pergjegjsi . Pse i lini njerzit rrugeve plera jepuni lekat te kene mundesi te marrin nje banese mos mbeten rrugeve .

 2. Nuk e ka thene kot Edi Rama, po kujt tia thuash.Kur te ik une, do vij nje aq i keq, sa do me kerkoni dhe mua. E thoshte ne krah te Lali Erit,dhe pikerisht per te,sepse e di se cfare krimineli dhe njeri i lig eshte Veliaj. Jo me larg se dje doli para medias duke i vene dores nje gruas qe shiste, kurse nje dite me vone i coi policine bashkiake. Ky eshte Veliaj,dhe tani e njohim te gjithe,keshtu qe eshte e paimagjinueshme te votohet prape Veliaj, apo psikopati Rama

  1. Kastro,Veliaj i perballon edhe ironite dhe te shamet qe i bejme, perderisa jeton ne luks, nga taksat e shqiptareve, dhe parate qe vjedh nepermjet PPP. Puna eshte hajde t’ia nderpresim vjedhjet dhe luksin qe ben me parate e shqiptareve.Kane filluar qe tani fushaten,duke prere shirita.Te fillojme dhe ne qe tani, cjerrjen e maskes se ketyre 2 monstrave. Nqs propaganden e Veliajt e bejne nja 20 sufflaqexhinje,Bled Mane dhe Mero Baze, ne jemi me mijera, pra si mund ta leme qe propaganda e nje grushti njerezish te fitoj ndaj nesh qe jemi shumice. Neser keta qe i mbrojne, do shperblehen edhe me emera institucionesh, sic iu vu emri I andrea Stefanit, nje shkolle dje. Imagjinoni neser shkolla Mero Baze, apo Bled Mane. Ky fund na pret, po i duruam akoma

 3. 3 muaj kane punimet ketu te kthesa e liqenit qe kalon gjysma e tiranes. Nuk mjafton nje ane e rruges qe punohet , por ka dy muaj qe shkaterrun dhe trotuarin tjeter. Dhe njerezit ne rrezik ne mes te rruges pa asnje sinjjalistik dhe pa trotuar provizor. Mire nga bashkia qe s,duket asnji, po ky ky idiot adm i kesaj firme , nuk shikon se cfare behet ? Dhe mbi te gjitha , te pallati Nobis banon gjysma e qeverise dhe gjysma e opozites

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *