• |
ide | kryesore

Video/ Atalanta nuk është më vetëm në vendin e parë: Gasperini ndalet 1-1 nga Cremonese

-Instant, Sport, Video

Atalanta ngadalëson ritmin e tyre, por nuk heq dorë nga kreu i Serie A. Në javën e gjashtë të kampionatit italian, skuadra e Gasperinit nuk shkon më shumë se 1-1 me Cremonesen dhe i bashkohet Milani dhe Napolit në vendin e parë me 14 pikë. Një ndeshje e vështirë dhe e ekuilibruar në stadiumin Geëiss. Në pjesën e parë Cremonese arriti të mbyllë mirë manovrën e zikaltërve dhe ndërhyrjet e Radu dhe Mussos mbajtën rezultatin në ekuilibër. Në pjesën e dytë, më pas, ritmi ra dhe erdhën golat. Demiral (74′) zhbllokoi ndeshjen me një goditje me kokë, por Valeri (79′) barazoi menjëherë rezultatin duke përfituar nga një grushtim i gabuar i Mussos.


Akoma të parët, por tani jo më vetëm. Atalanta humbi një mundësi të madhe për të vazhduar fluturimin atje lart, e vetme, e bllokuar nga një Cremonese e fortë, e blinduar, e aftë për të luftuar për çdo top. Grikuqtë arrijnë të marrin në këtë mënyrë pikën e dytë të këtij kampionati, të parën jashtë fushe, ndërsa bergamaskët tashmë janë në shoqërinë e Milanit dhe Napolit. Megjithëse skuadra e Gasperinit kaloi në avantazh me goditjen me kokë të Demiral në minutën e 74, një gabim i Mussos i hapi rrugën Valerit për të barazuar shifrat. Kështu, Atalanta duket se është rikthyer në vesin e sezonit të kaluar, kur vuanin dhe jo pak në shtëpi: nga ky këndvështrim tekniku Gasperini ka ende shumë punë për të bërë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.