• |
ide | kryesore

Meta: Hetimi i SPAK ndaj meje i orkestruar nga mafia

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se paditë e çuara në SPAK ndaj tij janë “orkestruara nga mafia për të hequr vëmendjen nga afera e inceneratorëve”.


Në një intervistë në studion e emisionit “Të paekspozuarit”, Meta tha se asnjë nga këto manovra nuk do ta bëjë që ai të devijojë nga denoncimet e bëra për korrupsionin me djegësat e plehrave.


“Ka një luftë të qartë të mafies me mua dhe unë e bëj me shumë qejf këtë luftë me mafian, as më kërcet fare për ta dhe në radhë të parë me Edi Ramën. Nuk pengoj askënd të bëhet pjesë e këtij enturazhi mafioz të Edi Ramës, dhe të gjithë atyre peng të cilëve është Edi Rama.

Mos kujtoni se Edi Rama është zot i kësaj loje, ai është një instrument dhe do të jetë një viktimë e kësaj loje ku ka hyrë vetë. Ne nuk kemi dashur të hyjë në këtë lojë sepse dëmton veten dhe vendin.

SPAK-u të hetojë ku të dojë, të hetojë në Amerikë, në Zelendën e re në Zimbabve, s’ka asnjë shqetësim. Ne nga këto hetime faktike me vulë dhe me firmë të Edi Ramës do t’i shkojmë deri në fund dhe nuk e shmangin këto përralla mediatike. Të gjitha lojërat që bëhen për të spostuar vëmendjen nga afera e inceneratorëve” – tha Meta. ©LAPSI.al


13 Comments

  1. Aman ore me pseudonimin Mete apo Meta apo Metaj apo Met pse Agim Neshon do cash perpara?
    Kaka,muti ,shurra.

      1. O moterqir i madh. Te qift Likja dhe Afrika farefisin dhe grat e familjes ashtu sic te ka qir mamin fort, meqe po i thu bab.

  2. Qija ropt duke fol me kode mafjoze. Po thot qe ne po na bi USA dhe Ramen e perdorin si instrument. Po i thot Rames bej cmos te na mbrosh se do e hash dhe vet se njelloj jemi. Gjerat i kishim zgjidh midis njeri tjetri, hajdut jemi te gjith.

  3. të gjithë ata politikanë, që do ta marrin mundimin sot të vizitojnë banesën e Azem Hajdarit, taksirat e kanë të ngjiten edhe nja 70-80 metra më lartë, ku ndodhet banesa e Kosta Trebickës.

    Deshmitari kyç i skandalit të Gërdecit, njeriu që denoncoi korrupsionin qeveritar. Që tregoi lidhjen kriminale të qeverisë Berisha, familjes së tij, institucioneve shtetërore dhe një grupi biznesmenësh klientë të preferuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.