• |
ide | kryesore

Eksperti IT: Jam kërcënuar për të mos folur. Kompania që nuk siguroi mbrojtjen, të mbajë përgjegjësi! (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gentian Progni, eksperti i Informatikës dhe Teknologjisë së Informacionit, thotë se pas daljeve të tij mediatike ditët e fundit për të analizuar sulmin iranian mbi sistemet e Policisë së Shtetit, thotë se ka marrë mesazhe kërcënuese. “Jam kërcënuar për të mos folur” shprehet Progni gjatë një interviste për Alban Dudushin në Vizion Plus. Ai lë të kuptohet se pas këtyre kërcënimeve janë njerëz të kompanive përgjegjëse për sigurinë e këtyre sistemeve. Shihni videon më poshtë. 
6 Comments

 1. S’ ka kompani!
  Eshte Brigada 22 Sulmuese e Patronazhisteve qe duhet te mbaje pergjegjesi dhe te beje nje autokritike te shemdoshe

 2. Mashtrues ordiner, as nuk e ka CV per “Network Security” ka fytyre e del ne media. Vetem me faqe webi eshte marre, qe eshte vetem nje pjese!
  Per mua aspak i besueshem per IT, ju i thoni Expert

 3. Se ky esht i vetmi qe flet te verteten. Tims nuk mund te hacked nga jashte. Esht e pamundur pa ndihme nga brenda. Eshte si dere qe e ka braven vetem brenda..nuk mund ta hapesh nga jashte.

  1. O loqe injorat, kur nuk mer vesh nga keto pune mos dil e thuaj eshte e pa mundur, asgje nuk eshte e pa mundur ne kete Bote.
   Uzinat e pasurimit te Uraniumit ne Iran nuk kishin fare lidhje me Internetin, por gjithsesi u hakeruan.

   1. Uzinat e iranit nuk u hakuan por virusuan. Sepse Stuxnet ishte ne perberje te hardware te cdo pajisje te blere per te vene ne pune reaktorin. Dhe nuk ishte vetem ne iran por pajisje te shitura ne gjithe boten. Thjesht virusi vetaktivizohej sapo lokacioni gjendej ne iran. Pyke!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.