• |
ide | kryesore

Mbahet sot protesta e thirrur nga Partia e Lirisë tek Inceneratori i Tiranës (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pasditen e sotme në kryeqytet pritet të mbahet protesta e thirrur nga Partia e Lirisë.


Protesta është parashikuar të nisë në orën 18:00, tek inceneratori i Tiranës në Sharrë, teksa mësohet se kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta do të japë edhe një mesazh.


Meta ka theksuar se kjo protestë është e qytetarëve dhe se kryefjala do të jetë lidhur me aferën e inceneratorëve. Ai iu bëri thirrje qytetarëve të marrin pjesë për të mbrojtur interesin publik dhe atë kombëtar dhe për të ekzekutuar frikën që mafia kërkon të mbjellë.

“NDIHESH I VJEDHUR? EJA EDHE TI! Afera e inceneratorëve është “kryevepra” e korrupsionit. Është vjedhja më e madhe që u është bërë qytetarëve shqiptarë. Popullit i kërkojnë të kursejë ndërsa Qeveria nuk ndalet së vjedhuri në kulmin e krizës. Të gjithë në protestë më 13 shtator, ora 18:00, tek inceneratori i Tiranës!”, shkruante Meta krahas spotit të protestës.


9 Comments

  1. Perveç palloshit dhe ja dhjetra lepirsave te tij qe vetem vjedhin , te gjithe te tjeret jane te vjedhur .

  2. Ti bene shume mire qe po e organizon por me pare beni nje program , na tregoni se çndryshime do beni dhe pastaj sejcili te vendos me koken e tij . te gjithe na ka shkuar aty ku nuk mban me por edhe rrotacione hajdutesh nuk duam .
    Duam garanci , duam te zezen mbi te bardhe dhe na ke kamikaz .

  3. proteste e karit Vetem bythqiret e Ilir Metes mund te shkojne ne kete shfaqe komike te hajdutit dhe kriminelit Meta ….ah harrova, dhe ish spiunet e sigurimit …

  4. Po pse proteste tek kazani plerave dhe jo tek plera kryesore qe eshte Bashkia Tiranes me Lali plerin ne krye

  5. Do tundet toka sot…. Nga kendimi i himnit shqipetar.
    Pastaj, Mirë se na erdhet, jua shperblefshim ne te mira e gezime.

  6. Te gjithe se bashku me banden e hajduteve te Like Floririt qe te mbrohemi nga banda e hajduteve ne pushtet! :))

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.