• |
ide | kryesore

Zbardhet arsyeja/ Berisha mbledh të mërkurën deputetët e tij

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mesditën e së mërkurës në Partinë Demokratike do të zhvillohet një mbledhje e grupit parlamentar. Njoftimi është bërë nga Luçiano Boçi që njihet si kryetar i grupit nga pjesa e partisë që drejtohet nga Sali Berisha.


Mësohet se në axhendë janë prezantimet e propozimeve dhe të raportit të Reformës Territoriale nga grupi i punës i ngritur për këtë çështje dhe për propozimet konkrete nga deputetët për qarqet e tyre.


Kjo është mbledhja e parë që thirret nga Luçiano Boçi për grupin parlamentar pasi tashmë ata nuk e njohin Enkelejd Alibeajn si kryetar. Ky i fundit vijon të zhvillojë mbveldhje me grupin e deputetëve që janë njohur si mbështetës të ish-kryetarit Lulzim Basha. ©LAPSI.al6 Comments

  1. Opo ca behet keshtu.. Tik tak. Tik tak…. Iku shtatori.
   Dhe asgje.
   O sale kam mprehur laspin per drejtor un.
   Po me sa duket, nje mut i madh prap, edhe nja 10 vjet te tjer me, Aman o Rama ik.

 1. Salushi, nuk po i mer dot partin alibeut. Imagjinoni se si do i mar pushtetin rames.
  Lere pastaj kur te vin ne mend ato pamjet e janarit. Qe i zgerdhiu ne hu lulushi.
  Me tr rrah lul shalngjituri, ska me turp.

 2. BBC shkruan se Rusia ka shpenzuar rreth 500,000 dollarë për të mbështetur Partinë Demokratike të qendrës së djathtë të Shqipërisë në zgjedhjet e vitit 2017 dhe gjithashtu financoi partitë ose kandidatët në Bosnjë, Mal të Zi dhe Madagaskar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *