• |
ide | kryesore

Greqi, dy shqiptarët kapen me armë në makinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
arme, greqi, shqiptaret, makine

Policia greke ka vënë në pranga dy shqiptarë në Palataki, Haidari të Athinës, ndërsa dyshohet se po përgatisnin një atentat atje. Atyre u janë gjendur dy kallashnikovë dhe rreth 90 fishekë nga policia në makinë të cilën e kanë ndaluar për këqyrje.Armët ushtarake ishin fshehur nën tapicerinë e bagazhit, ndërsa brenda kroskotit të makinës u gjetën plumbat. Mësohet se njëri prej shqiptarëve ishte liruar nga burgu qershorin e kaluar dhe bashkëpunëtorin e tij, të dy me origjinë shqiptare.


 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.