• |
ide | kryesore

Meta: Do t’i japim fund marrëzisë së Lulushit që i fali bashkitë Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
ilir meta, lulushi, bashkite, rama, fali, dorezimi

Gjatë një takimi me strukturat e Partisë së Lirisë në Tiranë pasditen e kësaj të enjteje, Ilir Meta, deklaroi se edhe pak muaj e ndaj vendin kthimi i bashkive në duart e qytetarëve. Ai nuk kurseu akuzat ndaj ish-kreut të PD-së Basha, kur tha se me marrëzinë e tij i fali të gjithë pushtetin vendor Ramës


Meta: Të dashur motra dhe vëllezër të Partisë së Lirisë është kënaqësi që të takohemi sot, pikërisht vetëm pak muaj na ndajnë nga rikthimi i bashkive në duart e qytetarëve dhe nga rikthimi i Bashkisë së Tiranës në dorën e qytetarëve të Tiranës. Edhe pak muaj për t’i dhënë fund marrëzisë së Lulushit që i fali gjithë bashkitë dhe këshillat bashkiak Edi Ramës.3 Comments

  1. Në një intervistë për gazetën austriake Presse, Rama i bënë thirje BE se nuk duhet të ketë më presion ndaj Serbisë për të vendosur sanksione kundër Rusisë. “Sanksione të tilla nuk janë të mundshme sepse pa Rusinë Serbia nuk mund të mbijetojë. Për më tepër, qeveria dhe presidenti Aleksandar Vuçiq nuk do të mbijetonin politikisht nën sanksionet kundër Rusisë.

  2. Ai ishte dhe vendimi i Berishes dhe i kryetares se LSI burrneshes Monike. Mdaj thuaji gjerat sic jane. Jeni te gjithe llum dhe te paafte.

  3. Edi Rama i fiton zgjedhjet sa here ti doje kari o kokloqe Cepani Ti duhet te dorzosh parate dhe floririn e vjedhur para se te shkosh ne burg

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.