• |
ide | kryesore

Moti bën kthesën e papritur të premten

-Instant, Arkiva, Lajme
moti, fundjave, kthese , temperaturat

Dita e premte pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime kryesisht në jug të vendit. Reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit në veriperëndim të vendit, të cilat në këtë zonë do të mbeten prezente të herëpashershme me intensitet mesatar e lokalisht të lartë në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike. Sipas SHMU në mesditë reshjet e shiut të karakterit lokal do të prekin edhe zonën qendrore.


Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – jugilindje me shpejtësi mesatare 1-8 m/sek, e cila hera – herës përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore fiton shpejtësi deri në 12-15m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2-4 ballë.


Temperaturat parashikohen:

në zona malore 15 deri 27°C

në zona e ulëta 15 deri 33°C

në zona bregdetare 20 deri 32°C


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.