• |
ide | kryesore

Reagon Kremlini: Nuk i është bërë atentat Vladimir Putinit

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit
kremlini, putin, makina, atentat

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov ka mohuar pretendimet se ka pasur një atentat kundër presidentit rus Vladimir Putin. I pyetur nëse raportet, të cilat qarkulluan fillimisht në Telegram, ishin të sakta, Peskov tha jo, sipas mediave shtetërore ruse.


Të mërkurën, britanikja Daily Mail raportoi se limuzina e presidentit rus u godit, pa dhënë asnjë informacion për kohën dhe vendin e incidentit të supozuar. Sipas të njëjtit burim, autoritetet kanë bërë një sërë arrestimesh, ndërsa anëtarët e gardës personale të Putinit janë shkarkuar për shkak se lëvizjet e tij u bënë të njohura. Informacioni specifik fillimisht u transmetua nga rrjeti anti-rus General SVR.


Sipas Daily Mail, “General SVR është një kanal rus në Telegram që publikon rregullisht informacione të supozuara konfidenciale për Putinin dhe Kremlinin.

Ndërsa disa janë të kujdesshëm ndaj gjeneralit SVR, të tjerë thonë se është një nga kanalet e pakta të spikatura anti-Putin në Rusi që ofron një pasqyrë të asaj që po ndodh realisht në Kremlin.


2 Comments

  1. E tepruar dhe aspak reale konstatimi i Bushatit.Berisha e ka mbrojtur nè mènyrè burèrore tè vetin karshi tè huajve nè atè kohè ,duke menduar se ky nuk e ka gènjyer kur e ka pyetur,pra Basha kuislingu.Ai tani njèjtè nè mènyrè burèrore thotè se le tè hetohet se mbylljen e atij procesi gjyqèsorè ia ka mundèsuar gangsteri Rama.Qèndrimi i Berishès èshtè koisistent me realitetin e tanishèm dhe aspak nuk ngjanè me deklaratèn e atèherèshme tè Spiropalit si thotè Bushati dhe e krahason me deklaratèn e zèdhènèses Garo.Derisa ky farè skandali u aktualizua pèrsèri nè nji kohè tjetèr pèr tè damkosur PD e tashme ,dihet me tendencè tè supergangsterit Rama ,èshtè e lexueshme qèllimi tendencioz dhe dalja nè dritè e skenarit tè shitjes sè opozitarizmit nga karkaleci Basha nè bashkèpunim si kuisling me narkoqeverinè dhe nji pjesè tè strukturave shtetèrore amerikane pèr keq dhe disfavor tè opozitès.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.