• |
ide | kryesore

“A do të kemi një 24 orësh pa vrasje”, Rama: Jo vetëm që s’ndodhin çdo ditë, por janë përgjysmuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
rama, vrasje, policia, pergjysmim

Kryeministri Edi Rama deklaroi në një konferencë online me gazetarët se vrasjet nuk ndodhin çdo 24 orë, siç ishte shprehur një qytetar. Madje që kur Partia Socialiste mori drejtimin e vendit, sipas kryeminstrit, vrasjet janë përgjysmuar.


“Ne nuk kemi humbje jetësh çdo 24 orë. Ne kemi pasur problemet tona me rendin në aspektin e disa vrasjeve vërtet të sakëlldisshme, sidomos gjatë gushtit.  Por faktet janë fakte. Ne kemi patur një kohë kur në Shqipëri vriteshin rregullisht mbi 100 persona në vit, jo para 100 vjetësh, por para se ne të merrnim drejtimin e vendit.


Në vitin 2012 janë vrarë 112 persona, ndërkohë që ne kei ulur në përgjysmim numrin e vrasjeve në Shqipëri. Dhe ky është fakt. Pavarësisht me ato çfarë ndodhën gjatë gushtit, ne jemi sërish në numrin më të ulët të vrasjeve në 30 vitet e fundit . Shqipëria është një vend më i sigurt se asnjëherë më parë,” tha ai.


43 Comments

 1. Nuk duan t’ja dinë për shembull që për rastin Berisha anatemuan Sorosin dhe e quajtën të blerë të gjithë administratën amerikane me paratë e Ramës, ndërkohë që për Bashën i pranojnë menjëherë akuzat që dalin nga të njëjtat dyer. Harrojnë fjala vjen që kur plasi skandali i fondeve ruse, të njëjtët persona plus Berishën, janë tallur me revistën ‘Mother Jones’ dhe faktet që ajo solli, e kanë treguar me gisht edhe një herë më shumë Xhorxh Sorosin dhe rolin e tij në mediat amerikane. Kurse sot shpejtojnë të bërtasin ‘Poshtë skuthi’, duke u marrë me Lulin e jo me Sorosin si dikur!doli rama ne konference qe dhe ju gazetarucet e lapsit te mbushni portalin

  1. Vrasjet ne Shqiperi kohet e fundit Jane pergjysmuar me te vertet sepse drejtedia eshte duke vene dore mbi kriminelett

   1. Po po aq shume dore ka vene saqe gjithe ato me denim te perjetshem i ke jashte sot. Ku e ke Lul Berishen, Indrit Doklen, ne burg?😜 Na rrut karin patronazhista muti qe te boni me vjell me komente bythlepirsash!

    1. So Bossi, nese do ishte keshtu, pse e dhkarkuan drejtorin e policise para pak ditesh? Po keta jane plehra qe genjejne ne cdo moment dhe harrojne se cfare kane thene e vazhdojne e genjejne. E bukura eshte se keta legenat patronazhiste, marrin persuper te mbrojne dy rrena qe bien ndesh me njera tjetren, por per fatin e tyre te mire, nuk iu njihen fytyrat

   2. hahahahahahahahhaaaaaaaa sa qesharak qe je o jorgooooooo
    po palloshi po ankohet nga drejtesia o jorgaqis , o lepires bythesh
    hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 2. Duke u mburrur me pergjysmimin e vrasjeve kete vit, KM ka pohuar suksesin e ish kreut te Policise se Shtetit, Nano, te cilin e shkarkoi pas 10 muajsh ne detyre.

  Por vrasjet mafioze te javeve te fundit, te cilat kane te bejne me nderrimin e disa personazheve ne tryezen e Mafias, sigurisht qe me Nanon ne polici do te shfaqnin rrezik per Kupolen.

 3. Me vjen keq qe ka akoma gazetare qe i shperfytyrojne informacionet ,duke pare numrat e vrasjeve shohin qe jane ulur shume

 4. besoj shume e kuptueshme qe nje nga arsyjet qe ne ne jemi pranuar ne bashkim europian dhe eshte sigura qe vendi yne prodhon

  1. hahahahhaah po shume sigurin saqe do realizohet sesioni 4 I Narcos ne Shqiperi. Dmth ai po realizohet aktualisht i vertete por filmi do filloje xhirimet brenda muajsh😜

  1. Ndersa sot vriten per ceshtje serioze te tipit “pse me sheh shtremët” pa permendur ato vrasjet “ordinere” qe behen me snajper dhe ato grabitjet dhe zhdukjet e njerezve me furgona e me veshje policie e komandosh. Mire jemi mire. Rrofte Edi Kristaqi qe marte nga ditet e patronazhisteve martē!

 5. Rama eshte njeri per tu vleresua se cdo vrasje qe ka ndodhur ka qene i gatshem te nderoje te gjithe familjaret e tyre

  1. Po raskti i Klodian Rashes. E vrane vete,deshen ta benin kriminel cunin e huj e kur ju dolen filmimet qe e vrane si nazista shkoi dhe e nderoi me vizzite ne shtepi. Po kshu i nderoi dhe i nderon dhe viktimat e 21 Janarit qe i ngriti per te rrezu Liken dhe me Liken erdhi ne pushtet. Burr i mire shume ky Ramazani!

  1. Po pra cudi, ndersa kur ishte Saliu ne pushtet ai u thoshte njerezve vrisni e mos vrisni dhe per cudi te tere e degjonin dhe benin sic thoshte ai, si ka mundesi?!🤪

 6. Ska faj esht mu me kohen e sales ky xhaxhi qe vriteshin njerzit diten me diell edhe i ben pershtypje tani qe ska

  1. Ashtu eshte , rilindesit ste vrasin diten e te qajne naten, por te vrasin naten e te qajne diten( rastini Klodian Rashes) sa per ilustrim o sufllaqe.

  1. Ekzakt, pse si Saliu jemi ne qe arrestoi dhjetra banda dhe u denuan me 25 vite burg e deri ne denime te perjetshme? Ku jane tani keto banda me rilindjen tone ne pushtet? Te gjitha jashte e ne Dubai ( shembuj: Dokle, Lul Berisha, G. Gjenerali etj)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.