• |
ide | kryesore

Fotot e dyshimit/ Sa herë i rehabiliton punët që ka përuruar Veliaj

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme


Bashkia Tiranë e Erion Veliaj nuk i jep askujt llogari per punët që bën, prandaj fillon rehabilitimin menjëherë sapo ka prerë shiritin e inagurimit. Kjo po ndodh me pistat e biçikletave në bulevard si dhe me Parkun Rinia. Ky i fundit i rindërtuar, me një vlerë përtej 1 milion dollarë, u inagurua në qershor 2020.

Vetëm dy vjet më pas një prej shesheve të parku i nënshtrohet një rehabilitimi të ri.

E njëjta gjë po ndodh edhe me bulevardin Dëshmorët e Kombit. Kushdo që ka kaluar aty këto ditë ka arritur të shohë se pistat e biçikletave janë rrethuar me tela dhe janë shqepur plotësisht, në gjatësinë nga selia e kuvendit e deri tek presidenca.

Nderkohë që ato ishin funksionale dhe të përuruara gjatë mandatit Veliaj në 2019 në kuadër të ngritjes së 10 km të para per çiklistët. Në versionin që ka dhënë bashkia pretendon se është rritur fluksi: “Rritja e përdoruesve të biçikletave në kryeqytet, veçanërisht në orët e mëngjes dhe të drekës që përkojnë me oraret e shkuarjes dhe të kthimit nga punë, shtroi nevojën për zgjerim të korsive të biçikletave pasi rrjeti ekzistues nuk po e përballonte më fluksin”.

Për këtë “dyndje” të paprë që nuk e parashikoi dot, administrata e Veliajt ka shkatërruar dhe pistat ekzistuese duke e filluar punën nga fillimi.

Gjithkush e kupton se rehabilitime kaq të shpeshta nuk kanë kuptim dhe kjo tregon se ose pinër nuk janë bërë mirë herën e parë ose me to është dashur të vidhet me të dytën. Dhe kur kjo bëhet në zemër të qytetit, në sy të të gjithëve, kuotohet lehtë se ç’ndodh në periferi. ©Lapsi.al

LEXO EDHE: Veliaj vazhdon ti lëpihet Ramës edhe para gjimnazistëve


19 Comments

  1. Ai eshte nje nga problemet por problemi tjeter eshte qe ky duke rehabilituar 2-3 here tenjejten rruge, i thone qe nuk harxhon as 10% te shumes qe deklaron, pra 90% i vjedh qe heren e pare. Dhe e perserit vjedhjen per te njejten rruge pas disa muajsh. Dhe llogarit tani sa rruge ka Tirana dhe prej sa vitesh ka bere kete lloj vjedhjeje. Ka surrat dhe kerkon voten prape hajduti, bashke me ate hajdutin tjeter , psikopatin

 1. Ça rehabilitimi flisni ju? Keta vetem vjedhin . Ça u be me shkollat qe privati do ti ndertonte dhe keta do ti paguanin nder vite? Thjesht u vodh dhe tani po ndertohen te gjitha si efekt i termetit ndersa shkollat nje kateshe ne fshatrat e jugut qe hyne ujti nga te kater anet po lihen ne meshire te fatit . A thua se ketu ra nje termet 12 ballesh te shkalles rihter ? Jo , po ndertohet edhe atje ku nuk duhet vetem per te vjedhur . Kurvat mavi nuk keshtu do vazhdojne derisa te ngrijhet milet . po fjetet gjume do ju marrin bashke me krevatin e do ju degdisin ne sharre o milet .

 2. Mire keto qe jane bere e po rehabilitohen perseri , po per ato qe sjane ndertuar fare ku kane shkuar leket?

 3. Ka 2 mundesi ose ky i ben punet me bythe ose vjedh dhe shperdoron taksat e Shqiptareve te varfer.

  Por te kete kujdes se pastaj Rama do ja veje shalen bicikletes me te cilen ben xhiro velina

 4. tetë vjet më pas, më shumë se një çudi e fatit, fatet e trazuara të Berishës, Metës dhe Bashës, duket sikur i bashkon një mallkim. Një mallkim që jua ka bërë të treve nga lart Sokol Olldashi i ndjerë, i ikur plot pezm dhe brengë nga kjo botë. Dhe me gjasë, forca e atij mallkimi, ende nuk ka sosur. E ndoshta do të vazhdojë sipas bestytnisë, deri sa secili prej tyre, t’i kërkojë ndjesë mbi varr të vdekurit, që Iku atëherë kur duhet të qëndronte.Shpellkari edi qe dhe vet e pranon qe ka lindur rritur ne shpelle,por salih e solli ne tirone te vuaj per nje cop byrek nga byrektorja e salih metaj

  1. Sa here ti doje bytha. Sic beri me gjimnazin Sami Frasheri. Fundja ne vec llafe kemi. Sa kohe te votohet per tifozllek dhe shumica te jene parazite qe nuk u del gje nga xhepi po vec u hyn (patronazhiste, pensioniste, punonjes administrate and Co) keta e kane karrigen te sigurt

   1. Deklarata e zyrtarit të Departamentit të Shtetit se PD është financuar nga Rusia e ka ndarë këtë parti në dy pjesë: Në antiamerikane nga vendimi non grata për Berishën nga sekretari Blinken dhe proruse pas skandalit të publikuar nga revista “Mother Jones” për Lulzim Bashën.

 5. Ju pyesni sa here? Po sa here t’i doje bilja. Se mos po i thote kush gje. Ta mbani gezuar komunistin e vogel te nenes.

 6. Sa ka kushtuar lobimi i ketij monstre per takimet ne SHBA. Nese amerikanet sponsorizojne kete vemje mashtrues provicial si pretendent per kryeminister ata po projektojne tmerrin pa fund te shqiptareve, turp dhe mjerim i madh.

 7. Mos u qaj hallin amerikaneve se nuk sponsorizojne e paguajne asgje. Perkundrazi, fitojne ato qe ky paguan me leket qe na vjedh neve, per te blere mbeshtetjen e tyre

 8. Berisha në vitin 2000: Meta ‘lavatriçe parash’, mori 200 mijë USD me një dorë! Përveç floririt, ka vjedhur dhjetëra arka me monedha (Si e vendosi paqen videoja me Shkëlzenin)

 9. COHUNI PRA ME REAGIME DHE KUNDERSHTI QE TE ZHDUKET KY KANCER QE DO TI MBETET SHQIPERISE EDHE ME PAS NE VEND TE RAMES

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *