• |
ide | kryesore

Berisha: Çfarë do ishte sot Saimir Tahiri pa antimafian italiane

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Sali Berisha

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha i është rikthyer “Foltores”. Ai zhvilloi një bashkëbisedim online me shqiptarët që jetojnë në Itali. Gjatë fjalës së tij Berisha tha se Italia ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në luftën kundër krimit të organizuar. 


“Kjo foltore zhvillohet në prag të një ngjarje të madhe të Italisë. Rikthimit në pushtet të forcave politike të djathta. Kjo ka rëndësi edhe për Europën.


Italia jep një kontribut në luftën ndaj krimit të organizuar në të dy anët e Adriatikut. Antimafia italiane ka dhënë kontribute të jashtëzakonshme në betejën kundër mafias shqiptare.

Po të mos ishte antimafia italiane, Saimir skafisti do të ishte mbi zv/kryeministër të paktën. Ne ju jemi mirënjohës sepse ata bëjnë një luftë kundër organizatave kriminale që dëmtojnë interesat e qytetarëve italianë dhe shqiptarë.

Në vitin 2005, pasi formuan qeverinë unë bëra një vizitë në Itali dhe aty takova mikun tonë të shquar, Silvio Berluconin dhe drejtues të tjerë të qendrës së djathtë. Ajo që më bëri përshtypjen më pozitive ishin fjalët shumë të ngrohta dhe të vërteta që Berlusconi, Fini dhe Casini folën për emigrantët shqiptarë.

Ne na thanë ata, me shqiptarët këtu nuk kemi asnjë problem, por vetëm zhvillime pozitive. Kjo shënonte një arritje të madhe të shqiptarëve në Itali.

Kanë kaluar 17 vite, dhe këto rekorde vetëm se janë përmirësuar gjithnjë e më shumë. Janë përmirësuar me shpejtësi të madhe. Ndaj dhe unë do të mbyll këtë ekspoze për të ju lënë ju, kohën e mjaftueshme pyetjeve tuaja dhe nëpërmjet tyre të trajtojmë problemet e brend” – tha Berisha. ©LAPSI.al


5 Comments

  1. Pse nuk kane dale kurvat me pagese?
    Ju qifsha ropt oj prostitutat e prostitutes rilindasve .
    Ju qifsha ropt oj qelbesira mavi

  2. Beri pune policia e antimafia italiane, por nje dore i ka dhene edhe Veliaj, se ishin rivale mes tyre, kush e kush ish i preferuari i KM.

  3. Sajmir Tahiri do qe pidhi i nones tende o kelysh serbi Te shkerdhefsha Sheqeren ne pidh ty dhe shpellareve te tu

    1. Sales i rrufdh bolet se kur ju thoshte Sala se eshte ministri i droges, ju thoshit eshte ministri kampion🙈. Kshu qe Saliu dhe « shpellaret » te shkerdhefshin shelliren qe te ka pjelle or bythqir lbgt.

  4. Motra, je dopjo-non grata by the best of the class (US&UK)! Shko ha mut me ate ceshtjen gjyqesore qe kishe ne France, cope bytheqiri!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.