• |
ide | kryesore

Beyonce dhe Billie Eilish futen në rekordet botërore të Guinness

-Instant, Paparazzi, Slider

Billie Eilish dhe Beyonce kanë arritur një tjetër sukses. Këngëtaret janë futur zyrtarisht në Rekordet Botërore Guinness të këtij viti. Dyshja shfaqen disa herë në edicionin e vitit 2023 të librit që ndjek arritjet rekord që nga viti 1955.


Eilish fitoi dy nominime të reja, për “Nominimet më të njëpasnjëshme në Grammy për Rekordin e Vitit (femër)” dhe “Personi më i ri që ka fituar “Kurorën e Trefishtë” ë çmimeve të muzikës filmike. Ajo fitoi  një Oscar, Golden Globe dhe Grammy për këngën, Bond, “No Time to Die” .
Ndërkohë, Beyonce ka më shumë regjistrime në librin e rekordeve botërore të Guinnessit të këtij viti, duke përfshirë ““Fitimet më të larta vjetore për një këngëtare”.Artistja kryeson gjithashtu listën e Guinness të “Angazhimeve më aktuale në Twitter për një muzikante femër” dhe ndan rekordin botëror me bashkëshortin Jay-Z për “Çiftin më i paguar në Hollywood ndonjëherë”.


Beyonce është personi i fundit i futur në  Guinness. Ajo iu bashkua  BTS, Simone Biles dhe Greta Thunberg.

Lexo Edhe:https://lapsi.al/2022/03/16/no-time-to-die-e-billie-eilish-kenga-me-e-mire-origjinale/


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.