• |
ide | kryesore

Përmbyset autobusi plot me pasagjerë, ndërrojnë jetë 27 persona në Kinë

-Instant, Lajme, Planet
27 persona

27 persona humbën jetën, ndërsa 2o të tjerë u plagosën kur autobusi me të cilin po udhëtonin doli nga rruga dhe u përmbys.


Aksidenti tragjik ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së dielës ( me orën lokale) një autostradë në provincën Guizhoi, në Kinën jugperëndimore.


Lexo edhe:

Aksident në Turqi/ Përmbyset autobusi turistik, 5 të vdekur dhe 38 të plagosur

Në autobus ndodheshin në total 47 persona, ndërkohë mësohet se 20 të lënduarit janë transportuar në spital për ndihmë mjekësore.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.