• |
ide | kryesore

Artan Hoxha tregon pse hakerat publikuan emailet e Gledis Nanos

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetari Artan Hoxha, tha se pas hakërimit të të dhënave të shqiptarëve qëndrojnë iranianët. Ndërkohë sa i përket e-maileve të ish-Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Gledis Nano, gazetari Hoxha duke folur në “Opinion” tha se ai është targetuar nga hakerat për shkak të pozicionit të tij në të shkuarën në krye të antiterrorit.


“Pse është hakeruar Gledis Nano? Duke qenë drejtor i antiterrorit dhe ka patur lidhje me aleatët, përmes tij kalonin informacionet që lidheshin edhe me iranianët. Ndaj kanë vënë në shënjestër Gledis Nanon dher jo Artan Lamen e Aluiznit. Ata kanë vënë një zyrtar që sipas tyre ishte i rëndësishëm dhe donin informacionet që ka Shqipëria në lidhje me rrjetin agjenturor, lëvizjet në kampin e Manzës, është një puën agjenturore e mirëfillitë”, tha Hoxha.7 Comments

  1. Keta hakerat kshu sic veprojne ne menyre kaq selektive, ka shume mundesi te jene brenda kupoles se Ministrise se Brendeshme sepse ska pidh none nga Irani qe ti dije keto muhabetet e policive qe kane mes vete. Ketu duket ashiqare qe jane dy grupe brenda qeverise qe po luftojne njeri tjetrin.

    1. Me cfare duken bathet, ky Gledisi shume shpejt do arrestohet. Nuk eshte pune Irani te nxjerre vetem emailet e ketij…
      Artan Hoxha si gjithmone e ka shume inat punen profesionale ne Polici. Njehere e njekohe thonte qe vjedhjet e shperthimet i benin Policet qe kishte liruar Tahiri. Tahiri eshte ne Burg sot o Tani, behu gati se shteti do behet nje dite

  2. Boll genjeve o gruaqire pasi iranianeve sju plas trapi per nje polic leshi te Albanistanit. Eshte ajo thote Boss hakerimi eshte bere nga shteti por faturen ja derguan Iranit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.