• |
ide | kryesore

Meta: DEA amerikane duhet të kishte qendër në Shqipëri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
dea, meta,

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u pyet për veprimtarinë e DEA-s në vendin tonë. Ai theksoi se një nga qendrat e saj duhet të ishte në Shqipëri edhe për shkak të nivelit të lartë të kriminalitetit.


Sipas tij, vendi ynë është i preferuar për të gjitha llojet e trafiqeve.


“Sipas të dhënave, i bie që DEA një nga qendrat ta kishte në Shqipëri, po t’i referohemi volumit të trafikut që qarkullon. Ky është ekzagjerim, pasi përmasat janë të një niveli të jashtëzakonshëm. Ato s’kanë lidhje me përmasat gjeografike, Vendi ynë është i preferuar nga të gjithë llojet e trafikantëve, nga e gjithë bota. Lufta kundër trafikut të drogës ka qenë prioritet që prej 10 vitesh ka ngelur në vend. Bëhen goditje për statistika, ose për shkak të përkushtimit të agjencie të caktuara partnere. Por dihet që lufta kundër drogës për këtë qeveri nuk është prioritet. Ne besojmë se lufta kundër krimit sjell zhvillim të qëndrueshëm, dhe s’ka investim pa arsim.”, tha Meta.

Lexo më tej: Lufta kundër drogës dhe krimit të organizuar, ekipi i DEA-s amerikane vjen në Shqipëri 


23 Comments

  1. DEA duhet te jete ne shqiperi vetem per te te denuar ty o krinine u bo ftyra jote me bo moral dhe me fol per krimin ne shqiperi

  2. Te vije sa me pare ne Shqiperi e te te kape ty bashke me ekipin tat e te denohesh per te gjitha krimet qe ke bere

  3. Duhet te ket e te meret me ty me saliun e me ca te tjer qe na beni si te mire kur te gjithe e dime ce cafe lloj mutesh jeni

  4. akoma merr frym kok loqja po e dinka cfare esht Dea sesi duket i ka ardhur ndonje email nga ata per ta futur kok burgut

  5. se di ku e ke humbur dhe e ke harruar ate fytyr mduket te varri saliut se jeni shok per kok juve dhe gabimet i beni njesoje

  6. vetem ky nuk ka goj te flas dhe se kuptoj sesi mund te flas keshtu per nje institucion amerikan qe ska te bej me shqiperin por vetem se ka akuzuar kete kriminel na ben keshtu

    1. Un nuk jam me ndonje ne vencati. Jam per Shqiperi. Shpesh jam kapur me militantet e Sales se me akuzonin per mavi, megjithate e kam ven re dhe un qe keto muajt e fundit jan shtuar shum fare komentet e suflakeve te PS. Jan ashiqare, Rama paguan njerez per te ber komente ne favor te tij. Ketu paska arrit puna. VK

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.