• |
ide | kryesore

Meta: Vetëm me protesta rivendoset rendi kushtetues

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
ilir meta, protesta, edi rama, qeveria, opozita

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka bërë thirrje për protesta, që sipas tij do të vendosnin rendin kushtetues në vend.Përmes një reagimi në “Facebook”, Meta thekson se kjo gjë do të ndalte keqqeverisjen e kryeministrit Edi Rama.


Reagimi Metes.


Në një shtet të kapur tërësisht nga mafia kush do t’i vendosë përpara përgjegjësisë shkelësit e ligjit, të sigurisë kombëtare dhe të transferimit të të dhënave të qytetarëve te patronazhistët për qëllime shantazhi dhe presioni? Vetëm protestat qytetare do të rivendosin rendin kushtetues dhe ligjshmërinë për t’u ndarë me dekadën e hajdutërisë dhe keqqeverisjes të Edvin K. Ramës.


1 Comment

  1. Boll fole o Like se ti e di mire qeni qe leh nuk kafshon. Duhet veprim nqs e keni seriozisht perkundrazi po e beni thjesht per te mbyll pazarim e rradhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.