• |
ide | kryesore

Arrestohet në flagrancë mjeku në spitalin e Traumës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
mjeku

Një mjek në spitalin e Traumës në Tiranë është arrestuar. Mjeku është vënë në praga pasi është kapur duke marrë një ryshfet gjatë detyrës.


Mjeku me inicale F. M. është shoqëruar pasi dyshohet se ka marrë ryshfet për disa ditë me radhë nga qytetarët në spital.Arrestimi vjen si pasojë e denoncimeve dhe ankesave të vazhdueshme të pacientëve, ku rasti i fundit ishte ditën e sotme.

Detaje të mëtejshme priten të bëhen me dije nga policia.

Lexo më tej: I pezulluar prej më shumë se një viti, kardiokirurgu Edvin Prifti rikthehet të ushtrojë profesionin e mjekut 

Lexo më tej: Korrupsioni në shëndetësi. A janë fajtorë mjekët? 2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *