• |
ide | kryesore

Berisha sfidon hapur SPAK-un

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
berisha

Sali Berisha sfidoi hapur Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, ku e ka ftuar që të shqyrtojë të gjitha vendimet e marra nga ai që nga 1991 deri më sot.


Në një konferencë të përbashkët me gazetarët, Berisha ironizoi SPAK-un. Ai e quajti SKAP-i i partisë sa i takon çështjes për privatizimin e ish-kompleksit Partizani.


“E ftoj SKAP-in e partisë që të shqyrtojë çdo vendim të Sali Berishës nga viti 1991 deri gjer më sot. 

Ju garantoj se në çdo vendim do gjejnë vetëm ligjin. Ata që pretendojnë se SKAP-it po i bëhet presion nga të dyja anët, SKAP-it nuk po i bëhet asnjë presion nga PD. Përkundrazi, PD ka kontribuar shumë me dokumente, fakte, dhe do i paraqesë publikisht. SKAP-i është shndërruar dhe është krijuar si një organizatë, repart i PS-së.

Mund të jap një shembull: 

Edi Rama dhe Engjëll Agaçi i dërgojnë SKAP-it një dekret të mëkëmbësit të mbretit Jakoman. I thonë se ky dekret dëshmon se trojet e rikthyera disa familjeve tiranase janë shpronësuar me këtë dekret. Çfarë tregon dekreti? Ka emrat e shtatë familjeve, asnjëra nuk i përket kompleksit të klubit Partizani. 

Çdo prokurori serioze në botë, merr vetëm një vendim: hap çështje penale ndaj atij që bën padi të rreme. Këtë e parashikon Kodi Penal dhe Procedura Penale e çdo vendi. SKAP-i i partisë, në vend që të marrë në hetim, Taulant Sharrën, SKAP-i bën sikur nuk disponon këtë falsitet madhor. Ky nuk është presion, ky është një turp. 

Sa herë të më thërrasin, unë nuk njoh asnjë formë parashkrimi. Unë nuk kam firmosur fap e fap, unë kam firmosur duke pasur ligjet dhe Kushtetutën përpara.”, tha Berisha.

Lexo më tej: Kreu i SPAK: Berisha po hetohet për Gërdecin dhe klubin Partizani 


39 Comments

  1. Nuk e fusin Ramen:) prapa hekurave jooooo sepse SPAKY eshte si dega e Rilindjes ne Laprake, pavaresisht se ka vjedh 30% te buxhetit te shtetit dhe na myti ne kokaine.

 1. sala mesa duket mezi po priska te shkoje ne burg me kete qe paska then se gjith ato krime qe ka ber ska si ti mbuloj do i dalin te gjitha

  1. Sfide te hapur ben nje qe eshte i ndergjegjshem qe ska bere pisllek. Te ishte ashtu, do gjente marifete si shume te tjere.

  1. Afera me ish-Klubin Partizani, akuza e SPAK parashikon mbi 15 vite burg, të gjithë emrat e implikuar nga Berisha, Mediu, Ruli, Bode, Bylykbashi tek Gjunkshi,lapsi i lepijet salihut punedhenes me tituj salih metaj sfidon spakun,salihu dridhej para Ina Rames nuk pati byth ti shkonte nje here ne zyre

  2. Pse, ca e kujton Spakun o shoku Teodor? Spaku leh vetem kur i thote Xoni. Ca beri Spaku, hetoi ndonje se i ka 2 ton dokumenta aty te vjedhjes se qindra milone eurove me inceneratoret em firmen e Xonit dhe Ahmetajt, por jooooooooooo, spaku denon ate qe ka dashur te kurruptoje policin e qarkullimit me 1000 leke. A ju jeni per tju dhjere me nje mut mer plena.

 2. Kot sthot populli, gjuha shkon te dhembi i prishur. Prandaj kerkon greva Saliu, mendon Saliu se shqiptaret jan dele dhe e kan mendjen te hallet e Saliut. Qeka tremb dhe Saliu se e di qe se mbron me njeri tani. Sa kusure ke ti o Sale, qe nga 97 e ketej… Kerkon prova ky kur shumicat e krimeve i ka ber para gjith shqiptareve.

  1. Marrim nje tufë me lule dhe jetojmë të gëzuar me mamin tënd

   Çdo gjë ok, leke po rrwgull po arsim po shendetesi po shtet po se po, parkime bosh, nafta 100 lekë ,po parqe lulishte po , shpu falas, plazh falas , çmimet ok, begati, paqe lumturi, punë harmoni ,cdo gjë ok me lale
   Ja ke pa mamit nga vrima çelsit? Apo çi qi tëmën futi nji cigare mall prapë e zgjohu nesër se mbase dalin ëndërrat…

 3. Si eshte ber ky vend, as SPAKU nuk di nga ta nisi. Se ngado ta nisi perfundon gjithmon te trekendishi i bermudeve. O ikin te gjith keta te 30 vjeteve te fundit, si tip vettingu, o vari karin nuk behet me ky vend.

 4. Iku dhe shtatori dhe nje mut beri si Meta, si ti. Thjesht na keni car karin dhe veshet se gje tjeter nuk bet. Tani qe nisen hetimet per Salen, greva, greva thot Sala. Po o Sale po, bjeri se i bi bukur.

 5. Me Salen ju ngec sharra ne gozhde. Eshte trim jo si dhjaksat , bravo Sale i bere me fol me vete keta horrat! Se me vete flasin kush mundet ta fajesoje Salen kot, eshte trim, inteligjent dhe i ndershem. Model i liderit duhur. Rrofsh sa malet Sali Berisha!

 6. Berisha sfidon hapur SPAK-un?????????????????
  Pse ju e besoni SPAK-un????
  SPAK-u eshte nje loder ne duart e palloshit dhe neser do kthehet ne nje loder te Berishes .
  Njerez pa dinjitet , gjobevenesa te pangopur . Trima me te vobektet dhe lekakulista me politikanet .
  Kurva hesapi , dava laviresh semafori .

 7. O trap ka ikur koha kur ti kishe pushtet mbi gjyqesorin dhe i beje presion prokuroreve , tani sia ndien me njeriu per ty , do marresh fund

  1. Hahhahaah, seriozisht e ke? Po sot Spakun e nderzen jo vetem Ramazani, por edhe Erion Veliaj. Harrove ti qe sapo hapnin gojen Xoni dhe Lali per tu hetur nga Spaku dikush, brenda dites ja mesynin? Cudi, sepse kjo gadishmeri nuk ndodhi as nuk ndodh per asnje vjedhje qe ben muuuuuuuuuuuuu, 25 milion euro km, 560 milion euro per inceneratore qe nuk ekzistojne gjekundi, per gjobat ne arbitrazh qindra milione euroshe qe duhet te paguajme gjithe shquptaret per tekat e lalit e Xonit sepse nuk ju pelqente editoriali i nje media, per larjen e parave te droges qe behet ne mes te Tiranes? Spo e vazhdoj se liste eshte pa fund.

 8. O boss te gjitha se thua jane te verteta po sikur Sal komunisti te ishte ne burg me kohe, sot do te kishim nje Shqiperi me te mire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.