• |
ide | kryesore

Korçë, shpërthen në flakë një rrobaqepësi (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një godinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Lagjen Nr. 9 të qytetit të Korçës. Sipas informacioneve paraprake nuk ka të lënduar pasi në godinë nuk ka pasur njerëz në momentin që është përfshirë nga flakët.


Godina raportohet të jetë një rrobaqepësi, e cila është ende funksionale dhe dyshohet se shkak i zjarrit mund të jetë bërë kabulli elektrik në tarracën e fasonerisë


Zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit, ndërsa rrezikohet një kabinë elektrike që ndodhet shumë pranë godinës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.