• |
ide | kryesore

Me kokainë në makinë, arrestohen dy shqiptarë në Greqi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia greke ka ndaluar dy shtetas shqiptarë që shpërndanin kokainë në aksin Athinë-Selanik, pas informatave të marra për ta.


Pasi kanë ndaluar automjetin ku udhëtonin dy shqiptarët policia ka gjetur një sasi kokaine me peshë 20 gram e destinuar për shitje dhe për pasojë kanë bërë arrestimin e tyre.


Nga kontrolli i ushtruar në mjetin në pronësi të tyre u gjetën dhe u sekuestruan 175 euro dhe 4300 lekë shqiptare si të ardhura nga trafiku i drogës, si dhe dy celularë dhe automjeti që përdornin.

2 shqiptarët janë dërguar në Prokurorinë Publike Protodiki Katerinis me çështjen e ngritur ndaj tyre për veprën penale të trafikut të lëndëve narkotike.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.