• |
ide | kryesore

Meta takim me ambasadoren Kim: Diskutuam mbi përmbushjen e detyrimeve tona

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka zhvilluar ditën e sotme një takim me ambasadoren amerikane në vend Yuri Kim.


Meta bëri me dije se gjatë takimit u diskutua mbi bashkëpunimin e Partisë së Lirisë me SHBA, në interes të forcimit dhe intensifikimit të partneritetit strategjik midis Shqipërisë dhe SHBA-së.


Postimi i plotë:

“Sot mirëprita në selinë e Partisë së Lirisë Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Yuri Kim. Ishte kënaqësi të diskutonim hapur dhe në mënyrë konstruktive mbi bashkëpunimin e Partisë së Lirisë me SHBA, në interes të forcimit dhe intensifikimit të partneritetit strategjik midis Shqipërisë dhe SHBA, përmbushjes të detyrimeve tona si vend anëtar i NATO-s, si dhe reformave prioritare të përshpejtimit të integrimit europian të Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE”, shkruajti Meta në Facebook.


26 Comments

 1. Ore a di gje njeri, si u be prap kryetar ky? U be ndonje zgjedhje? Sa kandidat kishte dhe ke kishte perball? Apo ci qi ropt, parti familjare, korporat korrupsioni.

  1. 🤣🤣🤣🤣ç’ja dhiu Valterit
   Valteri po rri të dera burgut tu prit meten të hyjë.Do ti shkon.ambasadorja e shba takon meten.O valter i përdorur e keqpërdorur
   Ti merr vesh nga politika sa merr gomari nga muzika.

   1. genjehet valteri me llafet e bukura te ameriqenve

    mendon valteri dhe populli shqiptar se amerika ka dashuri prej nene

 2. Sa ironike, ky sa e ndjeu qe po i afrohet burgu e ndryshoi emrin e partis e beri paria e Liris. Jo per gje po e di qe do i duhet ta drejtoj nga burgu dhe eshte e vetmja shpres qe mund ti japi lirin. Tjesht do me negocju per hallin e vet, po i eshte qep Haliti keq. ja ka hqe trurin fare. Sdi ca thot, peshtyn e lepin ne te njejtin vend.

 3. Sa e madhe kjo foto. Fytyra e Kim, super serioze. Vasili me koken ne byth, Likja me buzeqeshje te ngrir dhe te sforcuar dhe Mona si adoleshte naive akoma e virgjer qe spo kupton ca po ndodh.

  1. Si duket Kim po perpiqet me te gjitha armet qe te godase Berishen , qofte edhe duke “rehabilituar” Meten. Pra po perpiqet te fuqizoje Meten per te dobesuar Berishen . Sa do ti eci kjo nuk dicta them por nje gje eshte tashme e provuar . Metes nuk i zihet bese !!
   Kte duhet Berisha ta dije me mire se kushdo!!!

   1. Si eshte radha….
    Ishte me ps
    U hodh me pd
    Prap me ps
    Pastaj me pd
    Tani me ps.
    Burr i fjales ky Likia

 4. @Keci kjo u pa që në mospjesmarrjen e Berishës në protestën.e metes
  Nuk.bie kollaj trekëndëshi i.Bermudes
  Mileti ha bar të thatë se i njomi është mbaru.
  Ha bykun.qe vjen nga serbia dhe qumështin pluhur që vjen me thasë si ato të çimentos.

 5. keshtu ta fusin amerikanet…Te japin doren dhe mbas nje muaj ke derrin ne bythe Burgu te pret i spiun i sigurimit Do dorzosh gjene e vjedhur

 6. Kush e ftoi Yurithin tek PL-se???
  Apo e kishte marre malli shume per Ilir Mutin.
  C’fare mut pune ka nji parti(politike) bithe me ambasadoret?!!A e din kush me i dhane dum???
  CDO PARTI, KA PUNE VETEM ME ELEKTORATIN DHE POPULLIN E VET.

  Germo Tare germo se ate te sat’eme do t’gjeshe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.