• |
ide | kryesore

Zhdukja e Martinajt, Rrumbullaku: Do flasim me fakte dhe prova

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
rrumbullaku

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, ka deklaruar këtë të premte se për zhdukjen e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj policia është duke punuar dhe se do të flasë me fakte e prova.


“Mund t’ju them që strukturat e Posaçme të luftës kundër krimit, në Drejtorinë e Përgjithshme dhe në nivel vendor janë të angazhuara maksimalisht. Do të flasim mbi fakte, mbi prova. Nuk mund të flasim pa pasur prova”. Kështu u shpreh Rrumbullaku.


Edhe ministri i Brendshëm Bledi Çuçi deklaroi se do të flitet kur të kenë prova. Sipas Çuçit, nuk mund të flasin pa i pasur ato. “Ne do të flasim kur të kemi prova. Policia e shtetit nuk mund të flasë pa pasur prova,” tha ministri. Ndërkohë një javë më parë kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë policia e kishte një përgjigje, por duhet të prisnin edhe pak për prova.

Lexo më tej: Rama flet për Ervis Martinajn: Policia ka një version për zhdukjen 

Lexo më tej: Dokumenti/ Ervis Martinaj u vra, pasi u nxorr në pritë nga një femër 


7 Comments

  1. U vra me urdher te palloshit per ti hapur rrugen olsit drejt llotove dhe kazinove .
    Ju mund te thoni se e vrane edhe aliente , por te gjithe e kuptojne se kush eshte perfituesi kryesor nga vrasja e Martinajt .

  2. Afera me ish-Klubin Partizani, akuza e SPAK parashikon mbi 15 vite burg, të gjithë emrat e implikuar nga Berisha, Mediu, Ruli, Bode, Bylykbashi tek Gjunkshi,visi i familjes duhej zhdukej me acid se dinte shume per familjen e klanin mafioz Trusti i Geshtenjave me kumbar salih karaxhic berisha

    1. Ik or bythqim katuni se te doli shpirti duke lehur “salih, salih, karaxhic” nderkohe qe moterqiri Rama po vjedh qindra milione euro cdo dite dhe nuk i hyn gjemb ne kembe e ti na rruan sqetllat ketu me klubin partizani te Olsi Rames. Ptu te qifsha grun, bastard muti.

  3. o Boss ai quhet Ethem Lalaj nga Mallakastra ish kapterr ushtrie, qe ben copy paste lajmeve te Mero Kellires. Ne 1996 policet e Saliut i futen shkopin e gomes ne byth dhe ai se harron, o i ka ndjere lezetin o i dhemb bytha akoma

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.