• |
ide | kryesore

Ambasadorja e SHBA-së takoi Ilir Metën, reagon Berisha

-Instant, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Berisha komentoi edhe takimin e ambasadores amerikane, Yuri Kim në zyrën e Ilir Metës në Partinë e Lirisë. Në bashkëbisedimin me ndjekësit në rrjetet sociale, Berisha e ka cilësuar takim normal i ambasadores me një parti partnere e PD.


Në njoftimin e ambasadës së SHBA thuhej se Kim dhe Meta diskutuan për bashkimin e partive për të luftuar korrupsionin. Po ashtu aty flitej edhe për të hedhur hapa drejt integrimit në BE.


“Një takim normal i ambasadores së SHBA me një partner të PD”- tha shkurtimisht Berisha.


12 Comments

  1. Shemtira kembeshtrembur lezbige moterqire kineze i rruan Topet DOKTORIT, sic ja kan rruajtur me rradhe gjith sorraxhinjte para saj.

 1. Nuk dua te nderhyj ne ceshtje politike mes partish, e politikanesh,, por si shqiptar nuk na pelqen te shohim asnje politikan apo parti i kujtdo krahu, qe te jete ne “konflikt” me shtetin nr 1 aleat te shqiptareve, pa te cileve do te ishte ne dyshim egzistenca e dy shteteve tona, keshtu qe mendoj se duhet bere cdo gje (nqs eshte e mundur te behet) qe te kete pajtim dhe jo konflikt, se ne fund te fundit sado e keqe qofte ajo ambasadore(nqs), ajo perfaqeson nje shtet. Keshtu qe uroj pajtim i te gjithe politikaneve shqiptare me SHBA,sot, neser, dhe pas 100 vitesh,pra gjithmone. dhe kurre mos ndodhshin me perplasje te tilla. Pajtohuni sepse po ndikon edhe te militantet, se eshte eturpshme kur shohim aq shuem komente antiamerikane (e kam fjalen nga militantet dhe jo nga ata spiuntet antishqiptare,qe hyjne si pyka per te shfrytezu nje situate te tille e per te perca shqiptaret me amerikanet)

  1. Or ti shok, po mire ne qenkemi antiamerikane sepse nuk e kaperdijme dot kete cfare kjo me nder ambasadore amerikane po i ben popullit shqiptar duke mos thene gjysem fjale per vjedhjet galopante te qeverise e duke u bere zevendesja e Spiropalit, po gjysma e amerikes apo 80 milione amerikane qe kane votuar per Trump jane shpallur “terroriste te brendshem” nga Bideni, edhe keto antiamerikne qenkan? A po sheh ca drejtimi ka mare kjo administrate amerikane,ku po perfundon? Te bardhes duhet ti thush te bardhe e te zezes te zeze e jo te ulesh breket vetem e vetem pse eshte “Amerike”,packa se kur e ka gabim e ka gabim. Ku reagon dhe ke dinjitet per veten dhe “amerikani” do te respektoje me shume e nuk te mer per shtet lecke apriori e te fshije bythen me ty.

   1. O shok te flasim me realisem, dhe sipas fakteve.Ata komentues qe shajne ameriken (dhe per ta e kam), nuk thone, kjo administrate e keqe, dhe po presim administraten tjeter, por ata e shajne Ameriken si te tere, a thua se nje president ,e aq me pak nje ambasadore apo nje Soros(qe thelle thelle ska as komebsi amerikane), perfaqesoka 332 milion njerez. Dhe gjithashtu permbaju faktit tjeter qe une nuk mbaj mend nje ambasador/e amerikan qe nuk eshte sulmuar si perkrahese e pozites qofte nga njera pale apo tjetra, qe nga 1992 e deri me sot, pra sme duket qe vetem Kim po sulmohet,por secili/secila. Dhe me e rendesishmja, kur do e kuptosh qe fajin sta ka amasadorja se kush parti votohet.E kane ata qe votojne dhe sidomos ata qe shesin voten,keshtu qe ti bej fushate ndergjegjesuese ndaj tyre dhe jo te gjesh rrugen me te shkurter e ta kalosh fajin ne SHBA. Une per Biden kam mendim 100% pozitiv, por smund te tbind me zor qe ta duash Biden dhe jo Trump,se eshte bindja dhe e drejta jote, por ama jo tashi per inat te Kimit, apo Biden, te shaj Ameriken e te bej tifo per ruset,sic bejne disa ketu. Dhe ne fund spo te thote kush qe mos te kesh dinjitet e te besh servil i bindur,se nuk eshte ose ky stjktrem ose ky tjetri, por ka rruge dhe te tjera. Kurti psh vetem si servil e i padinjitetshem qe nuk eshte, por po arrin qe dhe pa qene servil (si Dulla Koti, thaci, Isa,Ramushi etj),te ruaje mardheniet me SHBA.

    1. O Zoti Arbër nuk shajmë Amerikën por Amerika nuk është e majta e partisë demokratike.Si thoni ju është normale që këta të majtë të sulmojnë të djathtën shqiptare dhe të vihen në mbrojtje një krimineli si Rama.Ju nuk e kuptoni që ambasadorja është bërë zëdhënësja e ish Pp sot socialiste.A është normale që vidhen zgjedhjet, vidhet pasuria shtetërore e private ,ku korrupsioni ka kapluar gjithë shtetin deri te Rama ku krimi i organizuar dikton çdo gjë si dikur në Kolumbi.A kuptoni ju që në Shqipëri është instaluar diktatura narkorilindase.Këto si shef Amerika majtiste apo vepron duke ekzekutuar atë promotorin e përmbysjes të diktaturës Dr Berishën pa një fakt.Prandaj dhe të djathtët jo nuk duan Amerikën e ligjit e barazisë por nuk kuptojnë kundërvënien që i bëhet pikërisht këtyre nga demokratët majtistë.

    2. O ti prej Kosove qe tu dhimbska kaq shume Amerika.
     A e mban mend qe kjo Amerika, nje e tere sic thua ti, e futi UCK-ne ne listen e zeze si organizate terroriste?

     Dhe ti o Sali Berisha, qe na hiqesh si parimor e shtetar qe respekton ligjet e kushtetuten, kjo nuk eshte fare normale. Normale eshte qe ambasada e nje shteti te huaj, si perfaqesuese e tij, te zhvilloje bisedime me perfaqesuesit e shtetit prites. Me partite politike, aq me shume me ato ne opozite cfare tagri ligjor ka qe zhvillon bisedime?
     Prandaj ste ndjek kush ty o Sali servili, se edhe ti njesoj si Rama u nxirje njerrezve qe protestonin gogolin Arvizu.

    3. Aha, nese shkon me keto mend me mendimim 100% pozitiv per Joe Biden, s’paske kuptuar asnje gje se ca po ndodh.

 2. O Sali Karaxhic Vicidoli,
  Kim shkoi tek Iliri per t’i bere te qarte atij se duhet te shkeputet nga kompromisi me ty per te zgjatur kohen e egzitences se tij ne politike, pra Ilirit, por sec do te ndodhe pas kesaj t’ia leme kohes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.