• |
ide | kryesore

Berisha bashkëbisedon me qytetarët: Nisin protestat për të larguar Ramën

-Instant, Lajme, Të fundit
Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka zhvilluar një bashkëbisedim online me qytetarët në lidhje me problematikat e tyre. Berisha tha se grevat dhe protestat janë e vetmja mënyrë për të rikthyer shpresën dhe votën e lirë në vend. Thirrja e parë ishte për mësuesit, studentët e gjimnazistët të solidarizohen me protestën e pedagogëve. Ajo është planifikuar të mbahet më 5 tetor.


“Ftoj mësuesit shqiptarë të bashkohen me protestën e pedagogëve. Të përgatiten për një grevë të përgjithshme të trondisin nga themelet regjimin monist. U bën thirrje studentëve dhe gjimnazistëve të mbështesin protestën e 5 tetorit. Ajo është protestë e të gjithë arsimit shqiptar” deklaroi Berisha.


Lexo më tej: Pedagogët dalin në protestë, kërkojnë rritjen e pagave

Berisha tha se do të bëjë gjithçka që vjeshtën ta kthejë në një pranverë të protestave të mëdha kundër Edi Ramës.

Berisha:

Mënyra më intensive e komunikimit tim me ju, ka qenë përmes rrjeteve sociale. Sa i përket protestave, e vërteta është se polarizimi në këtë vend po rritet me shpejtësi dhe shtresa e mesme po shkon drejt asgjësimit e të varfërit po bëhen më të varfër.

Rama votën nuk e pranon dhe i gjithë ky zhvillim dramatik, përmbysje në shtresat e shoqërisë ka një shkak themelor dhunimin e votën prej tij. Protestat janë rruga për të cilën është përcaktuar fronti për shpëtimin e Shqipërisë.

Ju garantoj se do të nisin shumë shpejt. Janë shtyrë, por edhe shtyrja bëhe për shumë aspekte e padurueshme. Grevat e protesta do të jenë rrugët për të rikthyer në Shqipëri shpresën e votën e lirë për të dalë nga regjimi totalitar.


26 Comments

 1. Idiot. Qeverine e rrezon ose parlamenti ose populli. Prezenca juaj nuk perfaqeson popullin por nje formacion politik. Boll e genjyet kete popull. Hapini rruge te rinjve se me ju jemi ngopur. Mashtrus.

  1. Gonorre e qelbure me harem Gucci e kakaine partie.
   Pjelle e zboristeve te skllaveruara te ppsh kurvit.
   Sterpjelle e haremit te kurvave te miladinit dhe dushanit… qe u kryqezuan me chobenet barkethate te maleve te laberise.
   “Dhe ndonje pjelle bastardi nga veriu”
   Vetem po u shpetoi rraca e verdhe… kina
   Se rus kurvat pjella bolshevike duket se do shkoje ne te s’emes!!!
   Usht fistula te neveritshme.

   1. “Gonorre e qelbure me harem Gucci e kokaine partie.” …. E lezetshme kjo, hallall plak! ….

    Kurse për rusin mendoj ndryshe, po nejse pak rëndësi ka… Postim me fantazi //

 2. Eshte e pabesueshme pafytyresia qe ti ke mor plak , ke gjenjyer , ke vrare , ke shperthyer , ke marre para me thase e prap nuk u ngope , po nje dite do te vije fundi shume shpejt mos u bej merak.

 3. po si ke nerva me ber protesta duke mashtruar popullin qe te pervetesosh fronin e qeverisjes. kriminel shum i ndyr je

 4. Dolen kurvat patronazhiste
  mamatene bythe e babain ne verre oj kurva pa dinjitet .
  Jepi gjigant se kurvat e kuqe te kane ethe , ti je ilaçi par ta

 5. A ti je rrot kari o dordolec vucidoli Ti Rames i rruan karin se populli te njeh dhe Amerika te njef mire kush je prandaj je dhe non grata ti dhe familja jote Burgu te pret o koqe kanari

 6. Kur qeveria tepër e korruptuar vjedh,arreston njerëz pa respektuar as një ligj , kur njerëzit largohen sepse politikat janë antishqiptare dhe me orientim të rus e serb.Ku nuk bëhen zgjedhje të lira e që vidhen.Ku pushteti është përqendruar tek nji indiv.Ku më kryesorja sistemi gjyqësor nuk funksionon dhe është pjesë e egzekutivit.Ku Kumandari ndjek politika jo evropiane çfar mund të bëhet.Protesta që e kanë një qëllim.Shpetimin e Shqipërisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.