• |
ide | kryesore

Covid/ Shënohet qarku i parë me asnjë të infektuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Covid-19 ne 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundi janë kryer 389 testime, nga të cilat kanë rezultuar të infektuar pozitivë me COVID, 23 qytetarë, në këto bashki: 10 në Tiranë, 3 në Fier, nga 2 qytetarë në Durrës, Mat, nga 1 qytetarë në Lushnje, Mallakastër, Vlorë, Delvinë, Gjirokastër, Tepelenë.


Janë 594 qytetarë aktivë me Covid në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.


Janë shëruar 55 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 326,647 që nga fillimi i epidemisë. Vihet re se në Kukës nuk ka asnjë të infektuar.

Statistika (25 Shtator 2022)
Raste të reja ditore 23
Të shëruar në 24 orë 55
Të shtruar në spitale 6
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 389

Testime totale 1,978,622
Raste pozitive 330,830
Raste të shëruara 326,647
Raste Aktive 594
Humbje jete 3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 284
Elbasan 67
Fier 55
Shkodër 53
Vlorë 32
Durrës 31

Lezhë 19
Dibër 21
Korçë 11
Berat 10
Gjirokastër 11
Kukës 0

LEXO EDHEKina shpik maskën që zbulon Covid dhe gripin në ajër

OBSH: Momenti më i mirë për t’i dhënë fund pandemisë


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.